Zirveye Uzanan Yolda Bir Samuray Öyküsü I Vagabond

0
54

Zirveye Uzanan Yolda Bir Samuray Öyküsü I Vagabond

Macera, tarih türünün dikkat çekici örneklerinden olan Takehiko Inoue tarafından kaleme alınan ve Kodansha’nn Weekly Morning dergisinde yayınlanan Vagabond mangası, 23 Mart 1999’da yayına başlamış ve halen daha yayına devam etmektedir. Bugüne kadar 37 cilt olarak yayınlanan seri Viz Media tarafından Japonya dışındaki ülkelere dağıtılmaktadır. Adından söz ettiren tarihi manga serisinde, Miyamoto Musashi etrafında dönen konular ele alınmaktadır. 

Zirveye Uzanan Yolda Bir Samuray Öyküsü I Vagabond

Japonya’nın hiç yenilmemiş kılıç ustası Miyamoto Musashi’nin hayat hikayesini konu alan Vagabond, bizleri samuray öyküsünde yolculuğa çıkarıyor. Shinmen Tokezou ve yakın akrabası Honiden Matahachi, köylerindeki her şeyi arkalarında bırakarak insanlara kendilerini kanıtlamak ve isim yapmak amacıyla Sekigahara Savaşı’na katılırlar. Zorlu geçen savaş bittikten sonra iki yakın arkadaş yollarını ayırır ve hayallerini gerçekleştirmek için yola koyulurlar. Shinmen Takezo adını Miyamoto Musashi olarak değiştirir ve Japonya’da ün salmış kılıç ustalara meydan okumaya başlar. İlk meydan okuyacağı kişi Kyoto’nun en ünlü dojolarından Yoshioko okulu olacaktır. Zirveye uzanan yolda aksiyon dolu bir yolculuk sizleri bekliyor.

Zirveye Uzanan Yolda Bir Samuray Öyküsü I Vagabond

Takehiko Inoue tarafından yazılan manga, 2000 yılında Kadonsha Manga Ödülü ile 2002 yılında Tezuka Osamu Kültür Ödüllerini almış ve dünya çapında 82 milyon kopyaya ulaşmıştır.

Yazar: Şükran Kuloğlu

Önceki İçerikAşk Neydi?: Villon’s Wife
Sonraki İçerikEvcil Hayvanlara Ait Bir Dünya Japonya
20 Mart 1991 ‘de Yomra ‘da doğdu. 2010’da Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünden Haziran 2014’de mezun oldu. Marmara Üniversitesi Sinema bölümünde Yüksek Lisans yaptı. * Haziran 2013'te, T.C. Dış İşleri Bakanlığı destekli yönetmenliğini Gökhan Yorgancıgil'in yaptığı Afrika ve Osmanlı filminde yapımcı asistanı olarak görev aldı. * Aralık 2015'te, Japon kültürü ve sanatı üzerine yayın yapan Japon Sineması Platformu'nu kurdu. * Ocak 2016'da Japon Sinema Dergisi'ni yayınlamaya başladı. (YATTAA DERGİSİ) *Ağustos 2016'da Japon Müziği Dergisi'ni yayınlamaya başladı. (SONATA DERGİSİ) * Ağustos 2016'da Japon Medya şirketi Crypton Future Media ile "VOCALOİD DÜNYASI VE HATSUNE MİKU" kataloğu çalışması için işbirliği yaptı. * Aralık 2016'da, Japon Yayınları'ndan kollektif yazar ekibiyle "BAŞLANGICINDAN GÜNÜMÜZE JAPON SİNEMASI" kitabını çıkardı. * Ekim 2017'de, Japon Yayınları'ndan kollektif yazar ekibiyle "TEZUKA'DAN MİYAZAKİYE ANİME VE MANGA" kitabını çıkardı.

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz
Adınızı buraya giriniz