Yok Olmak, Silinip Gitmek Demekti I Hotarubi no Mori e

0
61

Yok Olmak, Silinip Gitmek Demekti I Hotarubi no Mori e

Hotarubi no Mori e
蛍火の杜へ

Tür: Film
Yayınlanma tarihi: 11 Eylül 2011
Yapımcılar: Aniplex
Stüdyo: Brain’s Base
Yönetmen: Takahiro Omori
Süre: 45 dakika
Kaynak: Manga
Tür: Dram, Romantik, Doğaüstü,

Hotarubi no Mori e  Yuki Midarikawa’nın aynı adlı mangasından uyarlanan 2011 yapımı filmdir. Yönetmenliğini Takahiro Omori’nin yaptığı filmin müziklerini ise Makoto Yoshimori üstlenmiştir.

Hotarubi no Mori e İlk kez 2003 yılında manga olarak yayımlanmıştır. Avrupa’da ki ilk gösterimi ”Scotland Loves Animation” festivalinde olmuş ve film bu festivalde jüri ödülü kazanmıştır. Ayrıca film 66. Mainichi film ödüllerinde ‘’ Animasyon filmi’’ ödülüne layık görülmüştür.

Yok Olmak, Silinip Gitmek Demekti I Hotarubi no Mori e

Filmdeki çoğu mekanda gerçek  yerlerden esinlenilmiştir. Bu mekanlardan en bilineni ‘’Kamishikimi Kumanoimasu’’ tapınağı olmuştur.

Yok Olmak, Silinip Gitmek Demekti I Hotarubi no Mori e

Filmin konusu:  Hotaru 6 yaşındayken amcasının kasabasını ziyarete geldiği bir yaz ayında büyülü bir ormanda kaybolur.  Ne kadar çabalasa da bir çıkış yolu bulamayan küçük Hotaru’nun  karşısına Gin adında maskeli bir çocuk çıkar. Gin Hotaru’ya yardım ederek onu ormandan kurtarır. Ve aralarındaki arkadaşlıktan  aşka doğru uzanan  ilişkiyi başlatmış olur.

Hotaru insan olmadığını iddia eden ama tıpkı bir insan gibi görünen Gin’i görmek için  her yazı iple  çeker. Gin’in etkisi altında olduğu büyü yüzünden ona dokunamasa da  arkadaşlıkları her yaz daha da büyür ve Hotaru’nun genç bir kız olmasıyla birlikte değişen duygularına şahitlik ederiz.

Var olmakla bir anda yok olmanın arasındaki ince çizgiyi konu alan Hotarubi no mori e insanın içine işleyen  hikayesiyle  mutlaka izleme listenize almanız gereken bir yapım.

‘’Yok olmak demek; silinip gitmek demekti’’

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz
Adınızı buraya giriniz