Yeni Başlayanlara 5 Japon Dizisi

0
64

Yeni Başlayanlara 5 Japon Dizisi

Tatta Hitotsu no Koi

Babasından miras kalan küçük bir gemi onarım atölyesinde çalışarak hasta kardeşine ve annesiyle hayata tutunmaya çalışan Hiroto Kanzaki ile onun hayatının aksine mücevher dükkkanı olan bir babanın kızı olan Nao Tsukioka’nın hikâyesi sizleri bekliyor. Doğduğu ilk günden beri zengin bir hayat süren Nao ile Hiroto’nun yolları birgün kesişir ve birbirlerine aşık olurlar. Fakat önemli bir sorun vardır; aralarındaki sosyal durum uçurumu birleşemelerine izin verecek midir?

Yeni Başlayanlara 5 Japon Dizisi

Hana Yori Dango

Makino Tsukushi, orta sınıf bir ailenin kızıdır. Ancak ailesi daha çok imkana sahip olmak ve statüsünü yükseltmek amacıyla Makino’yu, Japonya’nın zengin ve itibarlı ailelerinin çocuklarının gittikleri Eitoku Koleji’ne gönderirler. Kendisinden başkasını düşünmeyen, şımarık, zengin ve ayrıcalıklı çocukların olduğu bu okulda Makino, burada edindiği tek arkadaşının bir gün Doumyouji’nin üzerine yemek dökmesinden dolayı belaya girer. F4 ya da diğer bir adıyla Flower Four (Çiçek Dörtlüsü)’den biri olan Doumyouji, Makino’nun dolabına kırmızı kart yerleştirir. Dolabına bir kırmızı kart yerleştirilen kişi kimse konuşmaz. Ayrıca tüm okul tarafından yapılan zorbalıklara mağruz kalır ve okuldan atılmaya çalışılır. Makino’nun hayatı bu olayla kabusa döner ama Makino bunun altında kalmaz ve F4’a karşı savaş açar. Bu durum grubun bazılarının ilgisini çeker ve Makino’dan hoşlanmaya başlarlar.

Yeni Başlayanlara 5 Japon Dizisi

Future Diary: Another World

Anime serisi de bulunan Future Diary: Another World, çalışmaya ve çaba harcayarak bir yere gelineceğine inanmayan üniversite öğrencisi Hoshino Arata, bir gün cep telefonda gelecek günlüğü programı diye bir şey bulur. Günlükteki mesajlar, gelecekte olacakları öngörmektedir. Ancak Arata’nın bilmediği bir şey vardır, bu bir ölüm-kalım oyunudur.

Yeni Başlayanlara 5 Japon Dizisi

Gokusen

Yakuza patronun torunu olan Kumiko Yamaguchi’nin annesi ve babası o çocukken ölmüştür. Hayatı boyunca öğretmen olanın hayalini kuran Kumiko’nun bu isteğini dedesi onaylarken ailedeki diğer kişiler özellikle ona gizliden gizliye aşık olan tetsu onun, gelecekteki yakuza patronu olmasını istemektedir. Acaba Kumiko, hangi yolu seçecektir.

Yeni Başlayanlara 5 Japon Dizisi

Orange Days

Bir gün Naho Takamiya, on sene sonraki kendisinden bir mektup alır. Naho okumaya devam ettikçe, mektubun sınıfına yeni nakil olan Kakeru Naruse isimli bir öğrenci dahil, olayları günü gününe anlattığını görür. Mektupta yazan her şey olmaktadır.  Mektupta sürekli pişmanlıkları olduğundan ve özellikle Kakeru’dan bahsederek geçmişteki Naho’nun doğru kararlar almasına emin olarak hatalarını düzeltmesini istediğinden bahseder. Acaba Naho yanlışlarından vazgeçerek doğru şeyleri yapabilecek midir?

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz
Adınızı buraya giriniz