Yazarlarımız

YazarlarımızGÖKHAN KULOĞLU > JSP Kurucusu, Sanat Yönetmeni, Editör
20 Mart 1991 ‘de Yomra ‘da doğdu. 2010’da Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünden Haziran 2014’de mezun olduktan sonra Marmara Üniversitesi Sinema Yüksek Lisans bölümünde master yapmıştır. Kuloğlu’nun çalışmaları arasında: Afrika ve Osmanlı Belgeseli projesinde yapımcı asistanlığı, İGİAD Gençlik Kurulu Koordinatörlüğü, TRT’de Vapurda Çay Simit Tv programında stajyerlik, Avrupa Rüyası Projesi sanat yönetmenliği gibi tecrübeleri bulunmaktadır. Kuloğlu’nun çalışmaları arasında iki kitap, 4 dergi bulunmaktadır.


YazarlarımızBİRSEN ALBAYRAK > Genel Koordinatör, Editör
28 Şubat 1994 yılında İstanbul’da doğdu. 2008 2012 yılları arasında Fatih Kız Lisesi’nde lise öğrenimini tamamladıktan sonra 2012 yılında İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümüne başlayıp 2016’da mezun oldu. 2014 yılında SETA İstanbul’da Medya ve İletişim bölümünde stajını tamamladı. 2015 yılında Maksimum BC’de İçerik Editörlüğü yaptı. 2016 yılında ise 1mm Design Industry’de Proje Stajyeri olarak görev aldı. Albayrak, şu anda Japon Sineması faaliyetlerini yürütmesinin yanı sıra Vivense’de İçerik Editörlüğü alanında çalışarak kariyerine devam etmektedir.


YazarlarımızYETER ŞEKO > Yazar
20 Ağustos 1994 tarihinde Malatya’da doğdu. 2012 yılında kazandığı Marmara Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünden mezun olmuştur. İstanbul Medya Akademisi Reklamcılık kursunu tamamladı. Marmara Üniversitesi Medya Merkezi’nin başta halkla ilişkiler ve habercilik konuları olmak üzere iletişimin pek çok alanında tecrübe edinmiştir. 33. İstanbul Film Festivali, TRT Belgesel Günleri, 1. Karavan Kore Film Günleri gibi organizasyonlarda gönüllü olarak çalışmıştır.


YazarlarımızAHMET ZİYA SEKENDİZ > Proje Destek, Yazar
1978 yılında İstanbul’da doğdu. Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesinden mezun olduktan sonra Beykent Üniversitesinde Sinema TV bölümünde yüksek lisansı bitirdi. 2002 yılında Türkiye’ye döndü. Merlin Yayınları çatısı altında Rusça Öğreniyorum adlı interaktif dil öğrenim programını yayınladı. Çeşitli Rusça eğitim kitapları çıkardı. 2004 yılında Yüzbaşı Volkan Bütün Maceralar adlı çizgi roman serisini çıkardı. Uzun yıllardan beri çeşitli kuruluşlar için yazarlık, çevirmenlik ve yönetmenlik yapmaktadır. 2016 yılından beridir Japon Sineması Platformu’nda yazarlık yapmaktadır.


YazarlarımızBENSU CANGÜLER > Yazar
27 Nisan 1994 tarihinde İstanbul’da doğdu. Eğitimine Erenköy Kız Lisesi’nin ardından 2017 yılında Yeditepe Üniversitesi gazetecilik bölümünden mezun oldu. Blogger olarak gezdiği yerleri ve izlediği dizileri yazmaya devam etmektedir. 2016 Mart ayından beri Japon Sineması Platformu’nda Japon kültürü alanında yazarlık yapmaktadır.


YazarlarımızDENİZ BALCI > Yazar
14 Ocak 1990’da Muğla, Fethiye’de doğdu. MÜGSF Sinema ve Televizyon Bölümü’nden 2014’te mezun oldu. Yönetmen ve yazar Handan Öztürk’ün asistanı olarak film ve belgesel çalışmalarında senaryo doktorluğu ve yönetmen yardımcılığı yaptı. Kısa film çalışmaları olan Balcı, çeşitli üniversite ve özel kurslarda senaryo üzerine eğitmenlik yapmaktadır.


YazarlarımızDİLEK ATAK > Yazar
30 Ekim 1986’da İstanbul’da doğdu. Türk Dili ve Edebiyatı mezunu olan Dilek Atak, günümüzde Cma Cgm Deniz Acenteliği’nde resepsiyon olarak çalışmaktadır. Kore dili ve kültürüne olabildiğince hakim olan Atak, Uzakdoğu kültürü üzerine araştırmalar yapmaktadır. Senaryo çalışmaları yapan yazar,sahneye konmamış tiyatro oyunları bulunmaktadır.


YazarlarımızERCAN GÜROVA > Yazar
14 Temmuz 1981’de Ankara’da doğdu. 2003’te Abant Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği bölümünden mezun oldu. 2009’da Ufuk Üniversitesinde Uluslararası İlişkiler yüksek lisansını tamamladı. 2015’te Atılım Üniversitesi İngiliz Kültürü ve Edebiyatı doktorasına başlamıştır. Ankara Üniversitesi 2006’dan beri İngilizce Okutmanı olarak görev yapmaktadır. Gürova’nın Aziz in Foreign Lands ve Literary Inquiries adlı yayınlanmış iki kitabı vardır.


YazarlarımızESİN YEŞİLYURT > Yazar
12 Ocak 1997’de Ankara’da doğdu. İlköğretim ve liseyi İzmir’de tamamlayan yazar, Yabancı dil bölümünden mezun olduktan sonra Dokuz Eylül Fransızca öğretmenliği bölümünde eğitim almaya başladı. Öğrenimimi hâlen bu bölümde sürdürmekte olan Yeşilyurt, Japon Sineması Platformu’nda yazarlık yapmaktadır, aynı zamanda JIKAD üyesidir.


YazarlarımızESRA KOPARAN > Proje Destek, Yazar
2005 yılında Çanakkale 18 Mart Üniversitesinde Japonca&İngilizce Öğretmenliği eğitimi alan Koparan, özel dersler vermektedir. TCDD, TVF, JTI, Vestel gibi firmalarda tercümanlık yapmıştır. 2012 yılında The Ship For Youth World projesinde ülkemizi Japonya’da tanıtmıştır. Aikido ve dans gibi hobileriyle günümüzde çalışmalarına devam etmektedir.


YazarlarımızGÜLŞAH KARAMAN> Yazar
1994 tarihinde İstanbul’da doğdu. İstanbul Kültür Üniversitesi İletişim Tasarımı Sinema Televizyon bölümünde lisansını tamamladı. Son olarak Demirören Medya bünyesinde Milliyet Gazetesinde yeni geliştirilen “Sonra Ne Oldu?” mobil haber uygulamasında editör olarak çalıştı. Japon Sineması dergisinde anime alanında yazılar yazdı. En büyük hayali dünyayı gezmek olan Gülşah, senaryo yazarlığı da yapmaktadır.


YazarlarımızHAFİZE MUTLU > Editör, Yazar
1988 yılında Bulgaristan, Kırcaali’de doğdu. Liseyi İnegöl Anadolu Kız Meslek Lisesi’nin Grafik Tasarım Bölümü’nde (2002-2006) okudu. Gazi Üniversitesi Matbaa Öğretmenliği Bölümü’nü (2006-2010) bitirdi. KRNC Ajans ve Belle Magazin gibi çeşitli ajans ve dergilerde çalışan yazar, Yol Yayınları için hazırladığı 20 farklı kitap kapağı çalışması basıldı. Mutlu, editör & grafiker olarak çalışmalarına devam etmektedir.


YazarlarımızMEDİNE NUREEVA > Yazar
24 Mayıs 1989 yılında Özbekistan’ın Fergana şehrinde doğdu. Tataristan Cumhuriyetinde (Rusya) büyüdü. 2013 yılında İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesinden mezun oldu. Halen İstanbul Üniversitesi İletişim Sosyolojisi anabilim dalında yüksek lisans yapmaktadır. İaido ve kendo eğitimi alan Nureeva, Japon Sineması Platformu’nda Japon kültürü üzerine yazarlık yapmaktadır.


YazarlarımızOLCA KARASOY> Proje Destek, Yazar
1991 yılında İstanbul’da doğdu. Arel Üniversitesi Gazetecilik bölümünü bitirdi. Çeşitli gazete ve dergilerde muhabirlik yaptı. 2016 yılında Beykent Üniversitesi Sinema TV bölümünde yüksek lisans yaptı. Tezlerini animeler üzerine hazırladı ve animeler ile ilgili bir belgesel film çekti. Çeşitli dergi ve sitelerde oyun, anime, sinema makaleleri yazan Olca Karasoy, kitap çalışmalarını sürdürmektedir.


YazarlarımızSELİN DOYGUN YILDIZ> Yazar
16 Şubat 1990 tarihinde Ankara’da doğdu. Ankara Üniversitesi Japon Dili ve Edebiyatı bölümünden 2012’de mezun oldu. Japonca çeviriler yaptı ve çalışmlarına akademide devam edebilmek için ODTÜ’de Asya Çalışmaları bölümü, yüksek lisans programına katıldı. ODTÜ’ den ayrılarak Ankara Üniversitesi Dil Ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Sosyoloji bölümü yüksek lisans programından kabul almıştır. Halen sosyoloji bölümünde eğitim görmeye ve Japonya ile ilgili araştırmalarına devam etmektedir.