Wild Bunch & Studio Ghibli’nin The Red Turtle Filminden Yeni Görsel

0
52

Wild Bunch & Studio Ghibli'nin The Red Turtle Filminden Yeni Görsel

Fransız web sitesi Catsuka, geçtiğimiz Perşembe günü yapımcılığını Studio Ghibli ve Wild Bunch’ın yaptığı The Red Turtle filmine dair yeni görsel paylaştı. Catsuka’nın web sitesinden görselin büyük boyutu görülebilir.

The Red Turtle filminin yönetmenliğini ödüllü Hollandalı animatör ve yönetmen Michael Dudok de Wit (“The Monk and the Fish,” “Father & Daughter” kısa animasyonları) üstleniyor. Stüdyo Ghibli ile Wild Bunch’ın ortak üretimi olan Fransız yapımı film, Eylül 2016’da Japonya’da gösterime girecek. 

Stüdyo Ghibli adına kontrolleri Isao Takahata yaparken yönetmen Wit, filmin storyboard ve senaryosu üzerinde çalışmak için geçici olarak Tokyo’da Koganei’ye taşındı. Filmin senaryosunu daha önce Bird People’ın senaryosunu yazan Pascale Ferran yazarken Takahata da film için ” sanatsal yapımcı ” olarak destek veriyor. 

Yönetmen Wilt, 2001’de “Father & Daughter” kısa animasyonu ile Akademi Ödüllerinde En İyi Animasyon Ödülünü alırken The Red Turtle ise yönetmenin ilk uzun metraj denemesi olacak.

Wild Bunch & Studio Ghibli'nin The Red Turtle Filminden Yeni Görsel Wild Bunch & Studio Ghibli'nin The Red Turtle Filminden Yeni Görsel

Kaynak: AnimeNewsNetwork

Önceki İçerik“Chihayafuru” Live-Action Filminin 2. Fragmanı Yayınlandı
Sonraki İçerikErgo Proxy Anime Tanıtımı
20 Mart 1991 ‘de Yomra ‘da doğdu. 2010’da Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünden Haziran 2014’de mezun oldu. Marmara Üniversitesi Sinema bölümünde Yüksek Lisans yaptı. * Haziran 2013'te, T.C. Dış İşleri Bakanlığı destekli yönetmenliğini Gökhan Yorgancıgil'in yaptığı Afrika ve Osmanlı filminde yapımcı asistanı olarak görev aldı. * Aralık 2015'te, Japon kültürü ve sanatı üzerine yayın yapan Japon Sineması Platformu'nu kurdu. * Ocak 2016'da Japon Sinema Dergisi'ni yayınlamaya başladı. (YATTAA DERGİSİ) *Ağustos 2016'da Japon Müziği Dergisi'ni yayınlamaya başladı. (SONATA DERGİSİ) * Ağustos 2016'da Japon Medya şirketi Crypton Future Media ile "VOCALOİD DÜNYASI VE HATSUNE MİKU" kataloğu çalışması için işbirliği yaptı. * Aralık 2016'da, Japon Yayınları'ndan kollektif yazar ekibiyle "BAŞLANGICINDAN GÜNÜMÜZE JAPON SİNEMASI" kitabını çıkardı. * Ekim 2017'de, Japon Yayınları'ndan kollektif yazar ekibiyle "TEZUKA'DAN MİYAZAKİYE ANİME VE MANGA" kitabını çıkardı.

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz
Adınızı buraya giriniz