Viz Media, Hollywood’un Yetenek Avcısı İle Ortaklık Kurdu

0
49

Viz Media, Hollywood'un Yetenek Avcısı İle Ortaklık Kurdu

Anime ve manga şirketi Viz Media, Hollywood’un yetenek ajansı United Talent Agency (UTA) ile birlikte, live-action film içeriği oluşturmak için anime ve manga kütüphanesine dayalı araştırma birimi kurduğunu duyurdu.

UTA’nın eş başkanı Howie Sanders, “Viz Media’nın üretken portföyü ile hikaye anlatımının, yeniliklerin ve karakterlerin sınırlarını zorlamak adına bu ortaklığı başlattığımız için heyecanlıyız.” açıklamasında bulundu.

Anime ve mangalar yüzlerce Hollywood yapımı için kaynak teşkil ederken VIZ’in en popüler eserleri Bleach, Naruto, Death Note ve One Piece.

2008 yılında Viz Productions, live-action filmleri oluşturmayı amaçlayan bir birim kurarak başlattı. Edge of Tomorrow, romanından uyarlanan All You Need Is Kill ve çıkacak olan live-action Death Note filmi bu yönde çalışmalar olarak göze çarpmakta.  

Kaynak: OtakuUsaMagazine

Önceki İçerik2016’da Çıkacak Berserk Animesinden Yeni Teaser
Sonraki İçerikToei’nin 60. Yılına Özel ”Tiger Mask” Animesi Geliyor
20 Mart 1991 ‘de Yomra ‘da doğdu. 2010’da Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünden Haziran 2014’de mezun oldu. Marmara Üniversitesi Sinema bölümünde Yüksek Lisans yaptı. * Haziran 2013'te, T.C. Dış İşleri Bakanlığı destekli yönetmenliğini Gökhan Yorgancıgil'in yaptığı Afrika ve Osmanlı filminde yapımcı asistanı olarak görev aldı. * Aralık 2015'te, Japon kültürü ve sanatı üzerine yayın yapan Japon Sineması Platformu'nu kurdu. * Ocak 2016'da Japon Sinema Dergisi'ni yayınlamaya başladı. (YATTAA DERGİSİ) *Ağustos 2016'da Japon Müziği Dergisi'ni yayınlamaya başladı. (SONATA DERGİSİ) * Ağustos 2016'da Japon Medya şirketi Crypton Future Media ile "VOCALOİD DÜNYASI VE HATSUNE MİKU" kataloğu çalışması için işbirliği yaptı. * Aralık 2016'da, Japon Yayınları'ndan kollektif yazar ekibiyle "BAŞLANGICINDAN GÜNÜMÜZE JAPON SİNEMASI" kitabını çıkardı. * Ekim 2017'de, Japon Yayınları'ndan kollektif yazar ekibiyle "TEZUKA'DAN MİYAZAKİYE ANİME VE MANGA" kitabını çıkardı.

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz
Adınızı buraya giriniz