“Tezuka’dan Miyazaki’ye Anime ve Manga” Kitabımız Çıktı!

0
121

"Tezuka'dan Miyazaki'ye Anime ve Manga" Kitabımız Çıktı!

Japon Sineması Platformu’nun kollektif olarak 10 yazarın imzasını taşıyan ”Tezuka’dan Miyazaki’ye Anime ve Manga” kitabı çıktı!

Japon Yayınları’ndan çıkan kitap, Gökhan Kuloğlu tarafından hazırlandı. Platformun yazarlarından Ahmet Ziya Sekendiz, Birsen Albayrak, Ercan Gürova, Hafize Mutlu, Mustafa Emre Özgen, Olca Karasoy, Rafet Kaan Moral, Su Tunç ve  Yeter Şeko’nun yazıları yer almakta.

Kitabın açıklamasında;

Japon Sineması Platformu (JSP) olarak çıktığımız yolculukta Doğu’nun Güneşi Japonya topraklarında farklı kültür öğelerine dokunduk, farklı metinlerin satırları arasında kaybolduk ve yolculuk sonucunda 10 yazar olarak bu kitapta buluştuk.

Bu kitabı oluşturma fikri, JSP’de yazmış olduğumuz anime ve manga metinlerine, aylık Japon Sinema E-Dergisi’nde yayınladığımız makalelere dayanmaktadır.Yazar arkadaşlarla kafa kafaya vererek anime ve manganın çok sevildiği ülkemize bir başucu kaynağı kazandırma fikrinde buluştuk. Türkiye’de tam anlamıyla 90’lı yılların başlarında tanıştığımız animelerin sihirli dünyasına tanıklık eden milyonlarca kişiye anime ve mangayı daha yakından tanımak isteyenler için bu kitabı hazırladık.

"Tezuka'dan Miyazaki'ye Anime ve Manga" Kitabımız Çıktı!
Kitapta anime ve manga dünyasında en çok merak edilen “anime ve manga nasıl yapılıyor?”, “yapımda kimler çalışıyor”, “anime ve manga ne anlatıyor” gibi önemli sorulara cevaplar veriyoruz.

Japon Yayınları ile çıktığımız yayıncılık serüveninde “Tezuka’dan Miyazaki’ye Anime ve Manga” kitabını severek okumanız dileğiyle.

Kitabı satın almak için bazı siteler:

 1. Idefix
 2. D&R
 3. Babil
 4. Kitapyurdu
 5. Nobel Kitap
 6. Oda Kitap
 7. Gezmeci.net
 8. Sözcü Kitabevi
 9. Eganba
 10. Kitap Burada
 11. Mega Kitap
 12. Kitapzen

 

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz
Adınızı buraya giriniz