Sougiya Riddle Manga Tanıtımı

0
54

Sougiya Riddle Manga Tanıtımı

Undertaker Riddle 

葬儀屋リドル

Mangaka: Akai Hisaga

Manga Türü: Shounen, Komedi, Doğaüstü

Cilt Sayısı: 8

Bölüm Sayısı: 46

28 Mayıs 2009 ile 7 Mart 2013 yılları arasında Square Enix tarafından yayınlanan ve Gangan Online tarafından serileştirilen, senaryo ve tasarımın Akai Hisaga’ya ait olduğu mangadır.

Manganın Konusu

Hayato Sakura normal bir lise öğrencisidir. Onunla ilgili her şeyin normal olmasına rağmen; bir şey var ki ruhlar tarafından Sakura cezbedici bulunmaktadır.

17.yaş gününde, ruhların saldırısına uğrarken birisi Sakura’yı kurtarır. Bu kahramanın adı Undertaker Riddle’dır (ruhları huzura kavuşturan kişi). Sakura,  Riddle’dan bir iyilik ister: “Eğer tüm bu ruhlardan kurtulmamda bana yardım edersen, ben de ne istersen yapacağım.” Bunun üzerine Riddle  Sakura’ya bir sözleşme önerir ve Undertaker olarak çalışırsa  bu ricasını yerine getireceğini söyler. Ancak sözleşmeye göre ruhunun yarısını Riddle’a bahşetmek zorundadır.

Sakura sözleşmeyi imzalayıp bir Undertaker olduğunda ruhların saldırısından kurtulabilecek mi? Eğer imzalamazsa ömrü boyunca ruhların saldırısına maruz mu kalacak?

Öncelikle gayet eğlenceli bir manga olduğunu söylemeliyim. Karakter tasarımları oldukça başarılı (insanın baktıkça bakası geliyor). Yalnız şöyle bir durum var ki, okumaya başladığınız da anlayacaksınız, karakter tasarımları, kostümler, hikayenin arka planı, sözleşme durumu ve ruhun yarısının teslim edilmesi vb. durumlar Kuroshitsuji ile oldukça benzerlik gösteriyor. Bir Kuroshitsuji hayranı olarak, her ne kadar birbirine benzer yapımlardan hoşlanmasam da, bu benzerliği beni okumaya iten sebepler arasında olduğunu söyleyebilirim. Okurken gayet eğleneceksiniz.

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz
Adınızı buraya giriniz