Sonsuz Bir Mücadele I Sengoku Basara

0
51

Sonsuz Bir Mücadele I Sengoku Basara

Sengoku Basara, Capcom tarafından geliştirilen ve yayımlanan bir dizi video oyunudur. Oyunun farklı ortamlar için çeşitli adaptasyonları bulunmaktadır. Özellikle, iki anime serisi yapıldı ve bu animeler Yasuyuki Muto tarafından yazıldı. İlk serisi, sadece Sengoku Basara başlıklığı ile Nisan 2009’da yayına başladı. Production I.G stüdyosu tarafından üretilen serinin yönetmenliği Itsuro Kawasaki tarafından yapılmıştır. Serinin ikinci sezonu, Sengoku Basara II başlığı ile Temmuz 2010’da yayına başladı. Yönetmenliği, Kazuya Nomura tarafından yapılmıştır. Tür olarak aksiyon, tarihi, savaş sanatları, samuray, süper güç etiketlerini barındıran seri 13 yaş ve üzeri seyirciler için uygundur.

Sonsuz Bir Mücadele I Sengoku Basara

Ek olarak 4 Haziran 2011 tarihinde serinin bir film uyarlaması Sengoku Basara: The Last Party yayınlandı. Production I.G stüdyosu tarafından üretilen filmin yönetmenliği Kazuya Nomura, yapımcılığı Atsushi Higashiyama, müzikleri ise Hiroyuki Sawano tarafından yapıldı. Her üç anime lisanslı uyarlamaları, Amerika Birleşik Devletleri’nde Funimation tarafından yayınlanmıştır.

Sengoku Basara: End of Judgement başlığı altında 6 Temmuz 2014 tarihinde alternatif bir yeniden anlatım yayınlandı. Natsuko Takahashi tarafından yazılan seri 12 bölümden oluşmakta olup yönetmenliği Takashi Sano tarafından yapılmıştır.

Sonsuz Bir Mücadele I Sengoku Basara

Oyunun bir manga uyarlaması Yak Haibara tarafından oluşturuldu. Dört ciltden olşan serisi, Sengoku Basara 2 başlıklığı ile Japonya’da 2007 yılında yayınlandı ve daha sonra Amerika Birleşik Devletleri’nde 2012 yılında UDON tarafından Sengoku Basara: Samurai Legends konu başlığı altında yayınlandı. Çeşitli radyo programları da üretilen seri, dört ayrı CD piyasaya sürüldü.

Sengoku Başara 3 dayalı bir tiyatro oyunu oynanacağı 17 Temmuz 2011 tarihinde ilan edildi ve 1-30 Ekim 2011 tarihleri arası gösterime girdi. Sengoku Basara ayrıca Moonlight Part başlıklı live-action televizyon draması  Mainichi Broadcasting System de 12 Temmuz 2012 tarihinde yayınlandı.

Sonsuz Bir Mücadele I Sengoku Basara

Animenin konusuna gelecek olursak Feodal Japonya’nın kanlı Sengoku dönemi içinde birçok general sonsuz bir mücadeleyle ulusal güç ve birleşme için savaşırlar ve bunların içerisinden birisi diğerleri tarafından çok büyük bir tehdit olduğu belirtilir. Bu adam Karanlık Lord Nobunaga Oda’dır. Yukimura Sanada ve Masamune Date iki genç savaş lordu ateşli rekabetlerini bırakıp “Şeytan Kralı” alaşağı etmek için diğer generaller ile ittifak kurmaya başlar.

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz
Adınızı buraya giriniz