Shibazakura Fetivali: Pembe Halı

0
55

Shibazakura Fetivali: Pembe Halı

Fuji’nin ayakları altında mevsimlerin ve çiçeklerin ahengini yansıtan ayna, shibazakura. 

Her mevsimin kendine özgü çiçekleri, koca bir yılın akıp gittiğini hatırlatır insana. Çiçekler Japon halkı için festivaller düzenlenecek kadar değerli varlıklarıyla, adanın dört bir köşesinde, insanlara asırlardır ruhunu tazelemesi için fırsatlar sunuyor.

Shibazakura Fetivali: Pembe Halı

Japonya kuzeyinden güneyine 3000 kilometrelik bir coğrafyada yer aldığından bir çiçek türünü bir aydan fazla görmek mümkün. Japonya’nın milli çiçeği sakuralara inanılmaz benzeyen, fakat onlar gibi ağaçta değil yerde yetişen pembe floksalara ”shibazakura” deniyor.

Shibazakura Fetivali: Pembe Halı

16 Nisan-29 Mayıs arasındaki “Fuji Shibazakura Festivali”, Fuji Dağı’nın eteklerinde, 800 bin çiçeğin 24 dönümlük bir alanı pembe bir halı gibi kapladığı, dünyada bir eşi daha olmayan bir manzarada gerçekleşecek. Sakuraların güzelliğinin yerdeki yansıması bu çiçekler insanı bir hayal alemine davet ediyor.

Kaynak: Japon Yayınları

Önceki İçerikPhantasy Star Online 2 The Animation Anime Tanıtımı
Sonraki İçerikİbrahim Okur, Japonya Bir Yükselişin Kısa Hikâyesi
20 Mart 1991 ‘de Yomra ‘da doğdu. 2010’da Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünden Haziran 2014’de mezun oldu. Marmara Üniversitesi Sinema bölümünde Yüksek Lisans yaptı. * Haziran 2013'te, T.C. Dış İşleri Bakanlığı destekli yönetmenliğini Gökhan Yorgancıgil'in yaptığı Afrika ve Osmanlı filminde yapımcı asistanı olarak görev aldı. * Aralık 2015'te, Japon kültürü ve sanatı üzerine yayın yapan Japon Sineması Platformu'nu kurdu. * Ocak 2016'da Japon Sinema Dergisi'ni yayınlamaya başladı. (YATTAA DERGİSİ) *Ağustos 2016'da Japon Müziği Dergisi'ni yayınlamaya başladı. (SONATA DERGİSİ) * Ağustos 2016'da Japon Medya şirketi Crypton Future Media ile "VOCALOİD DÜNYASI VE HATSUNE MİKU" kataloğu çalışması için işbirliği yaptı. * Aralık 2016'da, Japon Yayınları'ndan kollektif yazar ekibiyle "BAŞLANGICINDAN GÜNÜMÜZE JAPON SİNEMASI" kitabını çıkardı. * Ekim 2017'de, Japon Yayınları'ndan kollektif yazar ekibiyle "TEZUKA'DAN MİYAZAKİYE ANİME VE MANGA" kitabını çıkardı.

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz
Adınızı buraya giriniz