Sevgiyi Yıldızlarda Aramak I Gokukoku no Brynhildr

0
55

Sevgiyi Yıldızlarda Aramak I Gokukoku no Brynhildr

Gokukoku no Brynhildr 2014 yılının ses getiren bahar serilerinden biridir. Bir çok düzenlenen ankette yaklaşık olarak 10 üzerinden 7 puan alarak iyi bir iş çıkardığı ortada. Seri 23 dakikalık 13 bölüm ve 1 özel bölümden oluşmaktadır.

Anime, Lynn Okamoto unu bilim-kurgu Japon manga serisinden uyarlanmıştır. Manga, Shueisha şirketinin Haftalık Young Jump dergisinde 2012 yılının Ocak ayında yayınlanmaya başladı. Arms Stüdyosu tarafında anime uyarlaması yapılan seri 6 Nisan 2014 de Tokyo MX, ytv, CTV, BS11, AT-X kanallarında yayınlanmaya başladı. İngilizce yayını ise Asia Animax tarafında yapılmştır. Serinin yönetmen koltuğunda Kenichi Imaizumi oturmaktadır müzikler ise Nao Tokisawa tarafından yapılmıştır. Açılış müziği ilk 9 bölümde, Nao Tokisawa- Gokukoku no Brynhildr (Ver. Ejected) iken son 4 bölümde değişiklik yapılıp Fear, and Loathing in Las Vegas – Virtue and Vice‘e dönmüştür. Kapanış müziği ise, Mao ICHIMICHI, Aya SUZAKI, Azusa TADOKORO, Risa TANEDA- Ichibanboshi‘dir.

Sevgiyi Yıldızlarda Aramak I Gokukoku no Brynhildr

Animenin konusu Ryouta Murakami ile  Kuroneko çok iyi arkadaşlardır. Kuroneko uzyalıların varlığına inanmaktadır ve bunu Ryouta Murakami ye kanıtlamak için bir yolculuğa çıkarlar. Yolculuk sırasında trajik bir kaza olur.Bu kaza sonucu  Kuroneko hayatını kaybeder. Ryouta kazadan yaralı kurtulmuştur Kuroneko nun öldüğünü öğrendiğinde kendini suçlu hisseder ve her gece gökyüzünü tarayarak uzaylıların varlığını kanıtlayacak deliler aramaya başlar.

Sevgiyi Yıldızlarda Aramak I Gokukoku no Brynhildr

Bu trajik olaydan on yıl sonra bir gün yeni bir transfer öğrencisi Ryouta nın sınıfına girer ve inandığı her şey tuzlabuz olur. Yeni gelen öğrencinin adı Kuroha Neko dur ama Kuroneko ya çok benzemektedir. Kuroha, Ryouta nın arkadaşı olduğunu kabul etmez ama onda garip bir şeyler vardır. Kuroha en basit çarpım tablosunu bile bilmiyordur ama çok cılız yapısı olmasına rağmen insan üstü bir güce sahiptir. En garibi ise ölüm öngörüsüne sahiptir. Kuroha, Ryouta nın ölüceğini görmüştür ve doğaüstü güçleriyle onu kurtarır. Ryouta, Kuroha nın hayatını kurtaran doğaüstü gücünü gördükten sonra,  Kuroha nın hayatının bir parçası haline gelir ve evrendeki gelmiş geçmiş en gizli güçleri öğrenir. Yapay olarak yaratılan cadılar ve onların ölümcül güçlerinin içinde bulur kendini.

Sevgiyi Yıldızlarda Aramak I Gokukoku no Brynhildr

Tür olarak Doğaüstü Güç, Dram, Gizem, Bilim-kurgu, Seinen ve harem barındırmaktadır. Şiddet ve çıplak sahnelerin çokluğu nedeniyle 17 yaş ve üzeri izleyici kitlesi için uygun olduğunu söyleye bilirim. Sürükleyici bir seri. Bazı sahnelerde içinizi burup ağlama noktasına getirse de genelinde eğlenceli bir seri. Herkese iyi seyirler dilerim.

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz
Adınızı buraya giriniz