Sevgililer Gününde Yalnız Olanların İzleyebileceği 10 Anime

0
54

Sevgililer Gününde Yalnız Olanların İzleyebileceği 10 Anime

Efendim malumunuz bugün 14 Şubat ve sevgililer için önemli bir gün. Sevgililerin birbirlerine hediyeler verdiği bugün için geçtiğimiz yıl şöyle bir liste yapmıştım. Bu yıl da yalnızlar için bir liste yaptım. Sevgiliniz mi yok? Evde yalnız mı geçireceksiniz? Buyurun şu aşktan eser olmayan animeleri izleyin;

Sevgililer Gününde Yalnız Olanların İzleyebileceği 10 Anime

Himouto! Umaru-chan

Tam bir tembellik animesi. Evet Evet Umaru’nun evde farklı okulda farklı çizdiği öğrenci profilinin temel amacı tam bir tembellik hikayesi oluşturuyor aslında. Okulda bir idol evde ise abisinin başının etini yiyen bir tembel olan Umaru’nun hayatından kısa bir kesit olarak izlediğimiz seride Umaru’nun tembellik için yaptığı şeyler hem eğlenceli hem ilginç hem de “bu kadar da olur mu canım” dedirtecek şekilde garip. Umaru’nun saçmalıklarını izlemek ise garip bir şekilde keyifli vakit vaat ediyor izleyicisine.

Sevgililer Gününde Yalnız Olanların İzleyebileceği 10 Anime

Barakamon

Hattat olan ve işi ile ilgili sıkıntıları olan Handa’nın şehir hayatından uzak kalıp kafasını toplamak için geldiği adada geçirdiği zamanı izliyoruz Barakamon’da. Ama orada Naru isminde şirin mi şirin, sevimli mi sevimli ama bir o kadar da yaramaz bir kız çocuğu ile tanışıyor. Büyük adam küçük kız arkadaşlığını, şehrin gürültüünden uzak mavi-yeşil manzaralarla izlediğimiz Barakamon oldukça eğlenceli ve sevgi pıtırcığı bir anime. Gününüze neşe katacağından eminim.

Sevgililer Gününde Yalnız Olanların İzleyebileceği 10 Anime

Usagi Drop

Burada da yine bir büyük adamımız ve bir küçük kızımız var. Fakat burada işler biraz dramatik. Daikichi neredeyse 30 yaşında olan bir adam ve yalnız yaşıyor. Dedesinin cenazesi için ailesinin evine döndüğünde ise onu büyük bir sürpriz bekler. Dedesinin altı yaşında bir çocuğu vardır. Bir yandan dedesinin cenaze töreni düzenlenirken diğer yandan evde kıza kimin bakacağı tartışılmaktadır. Daikichi hayatında ilk defa bir şey yapmak ister ve Rin’e onunla yaşamayı isteyip istemediğini sorar. Böylece birlikte yaşamaya başlayan ikilimiz baba-kız rollerine bürünselerde Rin ile ilgilenmek Daikichi için hiç de kolay olmayacaktır. Hikayemiz biraz dramatik ama çokça sevimli ve bolca komik. Günü güzel geçirmenizi sağlayacak bir anime de budur.

Sevgililer Gününde Yalnız Olanların İzleyebileceği 10 Anime

Eve no Jikan

Bu seri oldukça kısa bir seri. 15’er dakikalık altı bölümden oluşan anime androidlerin günümüzde hizmetçi gibi kullanıldığı bir yakın gelecekte geçiyor. Androidi olan Sammy’nin günlük aktivitelerini telefonundan kontrol ederken ilginç bir şeyi keşfeden Rikuo, Sammy’nin her gün uğradığı yere uğramaya karar verir. Burası oraya gelen herkesin birbirine eşit davrandığı bir kafedir. Robotlar ve insanlar arasındaki ilişkiye odaklanan anime kısa olmasıyla biraz üzse de izleyicine oldukça keyifli biraz da dramatik bir hikaye sunuyor.

Sevgililer Gününde Yalnız Olanların İzleyebileceği 10 Anime

One Punch Man

Geçtiğimiz yılın en sevilen ve beğenilen animesi olan One Punch Man, kahraman olmak için çok çalışan Saitama’nın hikayesini anlatıyor. Amacına ulaşıp kahraman olmasına rağmen hayat amacını sorgulayan Saitama’nın tüm o aksiyon ve eğlenceli sahnelerinin yanı sıra, varoluşuyla ilgili yaptığı sorgulama kesinlikle izlemeye değer. Bu süreçte onunla birlikte gördüğümüz diğer kahramanlar ve birlikler, şehrin ve dünyanın başına gelenler ise animenin ekstrası olmuş. Günü eğlenceli geçirmenin bir başka yolu olarak önerebilirim bu animeyi.

Sevgililer Gününde Yalnız Olanların İzleyebileceği 10 Anime

Kill la Kill

2013 sonunda başlayıp 2014 başında biten Kill la Kill farklı çizimleri, kaliteli müzikleri ve sıra dışı hikayesiyle kesinlikle günün izlenmesi gereken animelerinden oluyor. Elinde yarım bir makas ile geldiği okulda babasının intikamını almak isteyen Ryuuko, zaman içinde farklı savaşlara girecek, farklı insanlarla tanışacak ve dünyanın kaderini etkileyecektir. Sezonun başında düşmanı olan Satsuki ile sezon sonunda kendisini farklı konumlarda bulacak ve en önemlisi tüm aile ilişkilerini çözecektir. Kill la Kill ecchi kısmı görmezden gelinirse izlemesi oldukça eğlenceli ve plot twistiyle izleyicisini şaşırtmayı başaran bir anime olmuş. Kaçırmayın derim.

Sevgililer Gününde Yalnız Olanların İzleyebileceği 10 Anime

Gakkougurashi

Bu anime biraz korku içeriyor baştan belirteyim. Fotoğraftaki mini mini kızlara bakıp sevgi pıtırcığı bir anime izleyeceğinizi sanmayın. Okulda kalan dört arkadaşın yaşamlarını izliyoruz ilk bölümde. Fakat finalde öyle bir şey ile karşılaşıyoruz ki aslında hiç de göründüğü gibi değilmiş olaylar. Spoiler vermemek adına çok detaya girmiyorum ama sevimli kızlarımızın korku ve gerilim ile baş etme yöntemlerini görmek için seriyi izlemenizi öneririm. Çok ağır olmayan konusu, gününüze farklı bir tat katabilir.

Sevgililer Gününde Yalnız Olanların İzleyebileceği 10 Anime

91 Days

Geçtiğimiz yılın en iyilerinden olan 91 Days, Godfather göndermeleriyle tam bir intikam hikayesi olmuş. Ailesi mafya anlaşmazlıkları nedeniyle öldürülen Angelo, yıllar sonra ailesini öldürenlerin kimliklerinin yazdığı bir mektup alır. Böylece Lawless şehrine gider ve ailesini öldüren ailenin içine girmeye çalışır. İçki yasaklarının olduğu dönemde geçen hikaye biraz acımasız çokça sinsilik içeren akıl oyunlarıyla dolu. Angelo’nun her hareketi amacına yönelik ve hesaplanmış adımlar içeriyor. Bu başarılı seriyi günün pembe bulutlarını dağıtmak için izlemenizi öneririm.

Sevgililer Gününde Yalnız Olanların İzleyebileceği 10 Anime

Zankyou no Terror

Bu anime fazlasıyla ciddi. Günün sevimli havasına ise tamamen zıt. Gerçekçi ve can acıtan bir havası var. Dramatik ve prikolojik olan Zankyou no Terror kendilerine 9 ve 12 diyen iki kişinin başlattığı terör eylemlerini konu alıyor. Bu eylemlerin amacını, onları çözmek isteyen polislerin karmaşasını ise ilerleyen bölümlerde baya bildiğiniz izleyicinin yüzüne tokat atarcasına anlatıyor. 9 ve 12’nin yanında kalmak isteyen Lisa ise olayın başka bir yüzünü anlatıyor. Zankyou no Terror, 2014’ün en beğenilen yapımlarındandı. Dünyanın sistemlerine eylemsel bir bakış atan anime listenin de en farklı animelerinden birisi.

Sevgililer Gününde Yalnız Olanların İzleyebileceği 10 Anime

Death Parade

Geçtiğimiz yılın en beğenilen bir diğer animesi olan Death Parade, listenin de farklı önerinden birisidir. Aynı anda ölen iki kişinin çeşitli oyunlarla kazanan ve kaybeden olarak ikiye ayrılmasını izliyoruz diyebilirim. Bunun sonucunda ise dünyaya tekrar gelmek ya da tamamen hiçlikte yok olmak var. Başta bunu oynayanlar inanmıyor tabii, fakat zaman geçtikçe işler değişiyor. İnsan olmak üzerine ciddi şeyler söyleyen Death Parade’in bunun dışında arkada devam eden bir hikayesi daha var aslında. Onu da izleyip görün derim.

Evet listem böyle, potporik bir tutumla korkusundan komedisine, günlük hayatından psikolojik yapımlarına kadar hepsinden örnekler sunmak istedim. Yukarıda da belirttiğim gibi bu serilerin içlerinde aşka dair pek bir şey yok. Ama sevginin birkaç çeşidini görebilirsiniz. Öyleyse iyi seyirler.

*Bu yazı birdizihaber‘le ortak çalışmamıza dayanmaktadır.

 

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz
Adınızı buraya giriniz