Samuray Öğretisi Temalı En İyi 5 Anime Serisi

2
66

1. Rurouni Kenshin

Samuray Öğretisi Temalı En İyi 5 Anime Serisi

Bir suikastçı iken asla başka bir yaşam almamaya söz vermiş ve bir gezgine dönüşen Kenshin Himura, hayatını yardıma muhtaçlara yardım etmek için adar. Kısa zamanda kendi ideallerini paylaşan insanlar ile tanışır ve etrafını saran kötülüğe teslim olmamak için elinden geleni ortaya koymaya başlar. Yolunu kaybeden Himura, tekrardan samuray yolunu bulabilecek midir?

2. Basilisk

Samuray Öğretisi Temalı En İyi 5 Anime Serisi

Yeni Tokugawa Shogunu’nu belirlemek için iki klan arasındaki barış Hattori Hanzo tarafından bozulur. İki klanın liderine de üzerinde iki klandan seçilmiş 10 ninjanın ye aldığı bir parşömen mesaj verilir. Ve böylece evlilik hazırlıkları yapan Kouga klanından Gennosuke ve Iga Klanından Oboro’nun mutluluklarının arasına savaş girer. Ve amansız mücadele başlar.

3. Sengoku Basara

Samuray Öğretisi Temalı En İyi 5 Anime Serisi

Feodal Japonya’nın kanlı Sengoku döneminde birçok general sonsuz bir mücadeleyle ulusal güç ve birleşme için savaşırlar. Bu savaşta hükümdarlık için büyük bir tehdit olduğunu kanısına varılan Yukimura Sanada ve Masamune Date iki genç savaş lordu ateşli rekabetlerini bırakıp alaşağı etmek için generaller geri kalanı ile olası ittifak kurmaya başlar.

4. Samurai Champloo

Samuray Öğretisi Temalı En İyi 5 Anime Serisi

Barışçıl küçük bir çayevinde çalışma günlerini geçiren genç ve beceriksiz bir garson olan Fuu Kasumi, bir grup samuray tarafından sürekli dükkanı taciz edildiği için Mugen ve Jin’den yardım ister. Verdikleri mücadelede yanlışla yerel yargıcın oğlunu öldürürler ve bunun üzerine idam cezasına çarptırılırlar. Fuu, iki samurayı kurtarak beraber gizemli samurayı bulmak için Ayçiçeği Kokan Samurayı aramaya koyulurlar.

4. Hakuouki

Samuray Öğretisi Temalı En İyi 5 Anime Serisi

Edo’da çalışan bir doktorun kızı olan Yukimura Chizuru’nun babası doktor olarak çalışmayı bırakır ve kızı olmadan Kyoto’ya taşınır. Epey zaman geçtikten sonra Chizuru babası ile temas kurmak için Kyoto’ya gitmeye karar verir. Yolda, suçlular tarafından saldırıya uğrar, Oni ve Shinsengumi arasındaki mücadeleye tanık olur. Onu koruması altına alan Shinsengumi babasını bulma yolculuğunda onunla birlikte bir sürü olaya tanık olur.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz
Adınızı buraya giriniz