Sakuraların Mangaları

0
57

Sakuraların Mangaları

Cardcaptor Sakura

1996-2000 yılları arasında yayınlanan Cardcaptor Sakura mangası, 12 cilt 50 bölümden oluşuyor. Macera, komedi, shoujo ve sihir türündeki manga Nakayoki tarafından serileştirilmiş. Mangakası ise CLAMP. Manga 2001 yılında düzenlenen 32.Seiun En İyi Manga Ödülünü (Seiun Award for Best Manga) kazandı. Konusu ise şöyle: Birgün Sakura Kinomoto yanlışlıkla düzinelerce sihirli kart içeren Clow Cards adlı bir kitabı açtı ve hepsi memleketi olan Tomoeda’ya dağıldı. Sakura, güneş koruyucusu Kerberos tarafından bu kartların ustası olarak seçildi ve şehirdeki daha fazla sıkıntı yaşamadan önce bu kartı sihrinden kurtarmak için ona görev verildi. Sakura en yakın arkadaşı Tomoyo Daidouji’den de destek alarak bu işe koyulur. Ancak daha sonra Clow Cards’ı yaratan kişinin torunu olan Syaoran Li adlı rakip kart taşıyıcı ile tanışır ve macerası başlar.

Sakuraların Mangaları

Sayonara Sakura

Aralık 2014’de oneshot şeklinde yayınlanan shoujo türündeki Sayonara Sakura mangasının mangakası Mayaka Nakano. Aralık 2014’te yayınlanan manga The Dessert tarafından serileştirilmiş. Manga evlat edinilen ablasına karşı gizli ve karşılıksız aşk besleyen bir genci konu ediniyor. Onu ailesi olarak gören kızın evleneceği gerçeğine karşı ne durumda olacağını ve acılı bir aşk hikayesini işliyor.

Sakuraların Mangaları

Sakura Sakura

2012 ile 2015 yılları arasında yayınlanan Sakura Sakura mangası; 8 cilt 40 bölümden oluşuyor. Bessatsu Shounen Champion tarafından serileştirilen manganın mangakası Morishige; türü ise Harem, Komedi, Ecchi, Shounen. Konusu ise şöyle: 15 yıl önce Japonya’da doğumlar azalmıştı. Kazara doğanlara ise “LastGen” adı veriliyordu. Hanasaka Haru, 15 yaşında bir LastGen ve daha önce sınıf arkadaşı hiç olmamış. Şimdi okula gidiyor ve Himeshiro Sakurako ile tanışıyor. Ancak Sakurako ne hayalindeki sınıf arkadaşını ne de okul hayatını yakalayabiliyor.

Sakuraların Mangaları

Sakura no Ichiban

2001-2003 yılları arasında yayınlanan Sakura’s Best mangası, 5 cilt 25 bölümden oluşuyor. Dragon Age tarafından serileştirilen gizem, aksiyon ve yaşamdan kesit türünde manganın mangakası Yuna Kagesaki. Serinin konusu ise şöyle: Hinomori Asami ismindeki genç kız Tokyo’daki Sakura Hill Kız Okulu’nda eğitimine başlıyor. Ancak şehir merkezi tehlikeli ve gizemli. Bu nedenle ana karakterimizi maceralar bekliyor.

Sakuraların Mangaları

Sakura-hime Kaden

2008-2012 yılları arasında yayınlanan Sakura Hime: The Legend of Princess Sakura mangası, 12 cilt 55 bölümden oluşuyor. Ribon Magazine tarafından serileştirilen tarihi, aksiyon ve dram türündeki manganın mangakası Arina Tanemura. Serinin konusu ise şöyle: Sakura dağın derinliklerinde birkaç hizmetçi ile yaşayan yalnız bir prenses. İlk doğduğunda ülkenin prensiyle nişanlanmıştı. Bu gerçeklikten hoşlanmayan Sakura, kendi yolunu kendisi çizmek istiyordu. Ancak bir gün prens tarafından gönderilen bir haberci onu şehre götürmek için gelir.

Sakuraların Mangaları

Sakura Rhythm

2003 yılında tek cilt 5 bölüm olarak yayınlanan Sakurarism mangası Betsucomi tarafından serileştiriliyor. Shoujo türündeki serinin mangakası Maki Usami. Manganın konusu ise şöyle: Satsuki lise giriş töreninde saygısız sözler sarfetmiş ve bu nedenle okulda kötü anılan birisidir. Ünlü bir inşaat şirketinin küçük efendisi olan Satsuki, sakura mevsiminde kendisini bir aşk hikayesinin içerisinde bulur.

*Bu yazı Japon Sineması E-dergisinin 15.sayısında yayınlanmıştır. dergiyi okumak için tıklayınız.

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz
Adınızı buraya giriniz