Rüyalarınıza Girecek Seri I Hellsing

0
52

Rüyalarınıza Girecek Seri I Hellsing

Hellsing, Kouta Hirano tarafından yazılmış resimli bir Japon manga serisidir. Manga serisi, Shōnen Gahosha sirketinin Young King Ours dergisinde 1997 yılında yayınlanmaya başladı ve toplam 10 cilt sonunda Eylül 2008’de son buldu. Serinin lisanslı İngilizce sürümü Kuzey Amerika’da Dark Horse Comics, Avustralya ve Yeni Zelanda da Madman Entertainment ve Singapur da Chuang Yi tarafından yapıldı. 2001 yılında Hirano yeni bir dizi bölüm yayınlamaya başladı. Hellsing: The Dawn adılı seri Young King Ours dergisi tarafından Eylül 2008’e kadar 6 bölüm yayınladı.

Rüyalarınıza Girecek Seri I Hellsing

Hellsing’in anime serisi Gonzo tarafından üretildi. Umanosuke Iida yönettiği, serinin manga dayanıyordu ama Chiaki Konaka tarafından yazılan senaryoda aynı karakterler ve benzer karakter tasarımları kullanılmış olsa da olaylar dizisi açısından manga serisine göre önemli ölçüde farklı oldu. 13 bölümden oluşan seri Japonya’nın Fuji Television tarafından 10 Ekim 2001, 16 Ocak 2002 tarihleri arasında yayınlandı. Serinin müzikleri Yasushi Ishii tarafından yapıldı. Açılış müziğinin adı “Logos Naki World”dür.Yasushi Ishii tarafından yapılmıştır. Kapanış müziği ise benimde çok sevdiğim ” Mr. Big – Shine”dır.

Rüyalarınıza Girecek Seri I Hellsing

Hellsing Ultimate başlıklı bir orijinal video animasyon ( OVA) serisi Geneon tarafından üretildi. Japonya’da, 10 Şubat 2006, 26 Aralık 2012 tarihleri arasında 10 bölüm yayınlandı. Serinin yönetim ve üretim kadroları baya bir değişken olsa da iyi bir iş çıkartılmış. Hellsing Ultimate’ in yönetmenlikleri Tomokazu Tokoro (1-4), Hiroyuki Tanaka (5-7), Yasuhiro Matsumura (8-10), Kenichi Suzuki (8-10) tarafından yapılmıştır. Satelight (1-4), Madhouse (5-7), Graphinica & Kelmadick (8-10) stüdyoları tarafından üretilmiştir. Müzikler ise Hayato Matsuo tarafından yapılmıştır. İlk 5 bölümün müzikleri Warsaw Philharmonic Orkestırası tarafından yapıldı. 6 ve 7 bölümün müzikleri ise Japon rock grubu Suilen tarafından yapılmıştır. Sırasıyla “Magnolia” ve “Shinto-Shite” dir.

Rüyalarınıza Girecek Seri I Hellsing

Animenin konusu, Onlarca yıl önce, efsanevi Dr. Abraham Van Helsing ve onun arkadaşları dünyanın en ölümcül vampir Kont Drakula’ yı mağlup eder. Bu başarısından sonra Hellsing Örgütü adında İngiliz Görev Gücü kuruldu, doğaüstü tehditleri ortadan kaldırma görevi için kullanılmıştır. Integra Fairbrook Wingates Hellsing tarafından yönetilen Hellsing Örgütü kozu adam gücü değildir ama evcilleştirdi bir canavar gücü içinde bulur. En eski ve en güçlü vampir olan Alucard’ın varlığı Hellsing diğer canavarları avlamada ki en büyük kozuydu. Yeni acemi er Seras Victoria ile birlikte Alucard , Örgütü daha önce hiç karşılaşmadığı büyüklükte bir sorunla baş etmek zorundandır.

Tür olarak Aksiyon, Korku, Seinen, Doğaüstü, Vampir içeren seri aşırı şiddet ve küfür içerdiğinden 17 yaş ve üzeri seyirciler için uygundur. Etkileyici bir seri olan  Hellsing, kesinlikle herkesin izlemesi gereken bir seridir.Önceden uyarmam gerek gerçekten rüyalarınıza girebilir. İyi seyirler dilerim.

https://www.youtube.com/watch?v=RF-5VWT62HY

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz
Adınızı buraya giriniz