Romantik Severlere Rengarenk 10 Manga

0
65

Romantik Severlere Rengarenk 10 Manga

Romantik Severlere Rengarenk 10 Manga

1.Kaichou Wa Maid-Sama

2005 -2013 yılları arasında yayınlanan Kaichou Wa Maid-Sama mangası 18 ciltten ve 98 bölümden oluşmaktadır. LaLa tarafından serileştirilen manganın mangakası Fujiwara Hiro’dur. Seri 2010 yılında 26 bölümlük animeye uyarlanmıştır. Konusu ise şöyledir; Bir zamanlar erkeklere eğitim veren Seiga Lisesinin karma hale gelmesiyle kızlar zor zamanlar yaşamaktadır. Bu soruna çözüm getirmek isteyen Ayazawa Misaki öğrenci konseyi başkanı olur. Okulda son derece sert ve otoriter olan Misaki, okul sonrası Maid Latte isimli bir cafede çalışmaktadır. Bu sırrını herkesten saklarken okuldan Usui Takumi adındaki çocuk onu görünce her şey değişir.


Romantik Severlere Rengarenk 10 Manga

2.Quran High School Host Club

2002-2010 yılları arasından yayınlanan Quran Koukou Host Club mangası 18 ciltten ve 87 bölümden oluşmaktadır.  LaLa tarafından serileştirilen manganın mangakası Hattori Bisco’dur. Seri 2006 yılında 26 bölümlük animeye uyarlanmıştır. Konusu ise şöyledir; Hikaye genel olarak  zengin ailelerden öğrenciler için özel bir okul olan Ouran Lisesi’nde geçer.  Tek istisna düşük-orta sınıftan bir aileden gelen burslu öğrenci Haruhi Fujioka’dır.Ouran Lisesi’nin kütüphaneleri dedikodu yapan öğrencilerle dolu olduğu için ders çalışmak isteyen Haruhi, kullanılmıyor olması gereken Üçüncü Müzik Odası’nı arar. Fakat Haruhi, bu odanın Host Kulübü (Host: Ev sahibi erkek) tarafından kullanılmakta olduğu keşfeder. İlk karşılaşmalarında Haruhi, onların davranışlarından şok olur ve 8.000.000¥ değerinde çok pahalı bir vazoyu kazara kırar. Bu durum Haruhi’yi Host Kulübü’ne karşı büyük bir borca sokar. Haruhi bunu ödeyebilmesi için kulübün “köpeği” olarak işe alınır ve kulüp üyelerine hizmet etmeye başlar.


Romantik Severlere Rengarenk 10 Manga

3.Fruits Basket

1998 -2006 yılları arasında yayınlanan Fruit Basket mangası 23 ciltten ve 136 bölümden oluşmaktadır. Hana to Yume tarafından serileştirilen manganın mangakası Natsuki Takaya’dır. Seri 2001 yılında 26 bölümlük animeye uyarlanmıştır. Konusu ise şöyledir; Bir lise öğrencisi olan Tohru Honda‘nın hayatını konu alır. Tohru’nun annesi, mayıs ayında bir trafik kazasında ölünce Tohru öksüz kalmıştır. Dedesiyle yaşamaya başlar fakat evin yeniden biçimlendirilmesi ve Tohru’nun bir süreliğine yaşayacak başka bir yer bulması gerekmektedir. Böylece bir çadırda yaşamaya başlar ve kendisini kalkındırmak için bir de hademelik işi bulur. Yaşadığı zorluklara rağmen, Tohru, neşesini ve iyimserliğini hiç kaybetmez. Bir gün Tohru ağaçların arasında Shigure Sohma’nın ve Yuki Sohma (Tohru’yla aynı sınıftan)‘nın olan bir eve rastlar. Sohma ailesi yemek pişirme ve ev işleri karşılığında Tohru’ya bir oda vermeyi önerirler. Tohru belli bir zaman sonra Sohma ailesinin sırrını öğrenir.  Hikaye Tohru’nun ve Sohma Ailesi’nin hayatını, birbirleriyle ilişkilerini ve her bir üyenin Akito Sohma –Sohma Ailesi’nin başı- ile olan korkulu mücadelelerini konu alarak devam eder.


Romantik Severlere Rengarenk 10 Manga

4.Kamisama Hajimemashite

2008 -2016 yılları arasında yayınlanan Kamisama Hajimemashita mangası 25 ciltten ve 154 bölümden oluşmaktadır. Hana to Yume tarafından serileştirilen manganın mangakası Suzuki Julietta’dır. Seri 2012 yılında 13 bölümlük animeye uyarlanmıştır. Konusu ise şöyledir; Momozono Nanami’nin babası  ve kimsesi olmayan biricik kızını, büyük bir borcun altında bırakarak evden kaçmıştır. Aynı gün icra memurları gelir ve Nanami kendisini bir çanta dolusu eşyasıyla parkta bulur. Kalacak bir yeri veya gidecek kimsesi yoktur. Zavallı kız hayat bundan daha kötü olamaz derken bir köpek tarafından kovalanıp ağaca tünemiş bir adam görür. Adama yardım edip köpeği kovar. Adam da karşılık olarak Nanami’yi alnından öper ve ona kendi evini vereceğini söyler. Kandırılma riskini göze alarak adamın tarif ettiği yere giden Nanami kendini perili gibi görünen bir tapınakta bulur. Dahası bu tapınak sahiden de “perili”dir ve Nanami orada pek de hoş karşılanmaz. Tomoe evin eski hizmetkarıdır ve yeni efendisinden hiç hoşlanmaz.Nanami onun hizmetkarı olmasını ancak onu öperek sağlayabilecektir ve bu da hiç kolay değildir.


Romantik Severlere Rengarenk 10 Manga

5.Vampire Knight

2004 -2013 yılları arasında yayınlanan Vampire Knight mangası 19 ciltten ve 102 bölümden oluşmaktadır. LaLa tarafından serileştirilen manganın mangakası Hino Matsuri’dir. Seri 2008 yılında 13 bölümlük animeye uyarlanmıştır. Konusu ise şöyledir;  Özel bir yatılı okul olan Cross Akademisi normal okulların aksine gece ve gündüz sınıflarından oluşan farklı bir okuldur . Gündüz sınıfı normal insanlardan gece sınıfı ise vampirlerden oluşmaktadır.Okulun amacı vampirlerle insanlar arasında kalıcı barışı sağlamaktır. Ancak gece sınıfının vampirlerden oluştuğunu bütün okulda yalnızca müdür ve iki muhafız bilmektedir . Bu iki muhafız Yuuki ve Zero dur. Gece sınıfının başında bütün vampirlerin saygı gösterdiği saf kan Kuran Kaname bulunmaktadır.Gündüz sınıfları gece sınıflarını her sabah ilgiyle beklemektedirler. Kaname, Yuuki’yi bir vampir saldırından kurtarmıştır ve Yuuki bunun dışında geçmişinden herhangi bir şey hatırlamamaktadır.


Romantik Severlere Rengarenk 10 Manga

6.Kimi ni Todoke

2005 yayınlanmaya başlayan Kimi no Todoke mangası hala yayınlanmaya devam etmektedir. Bessatsu Margaret tarafından serileştirilen manganın mangakası Shiina Karuho’dur. Seri 2009 yılında 25 bölümlük animeye uyarlanmıştır. Konusu ise şöyledir; Halka filmindeki Sadako’ya benzerliği yüzünden sınıf arkadaşları tarafından sürekli ”Sadako” olarak çağrılan Sawako Kuronuma, dış görünüşü dışında aslında tam tersi bir insandır. Dış görünüşünden korkan ve onu yanlış anlayan arkadaşları onun hakkında ruhları görebildiği ve insanları lanetleyebildiği dedikodularını yayarlar. Günün birinde Kazehaya’nın onunla konuşmaya başlamasıyla her şey değişmeye başlar. Sawako, kendine yeni bir sayfa açar ve yeni arkadaşlar edinmeye başlar. Ve Sawako ve Kazehaya arasında bir aşk doğmaya başlar.


Romantik Severlere Rengarenk 10 Manga7.Skip Beat!

2002 yayınlanmaya başlayan Skip Beat! mangası hala yayınlanmaya devam etmektedir. Hana to Yume tarafından serileştirilen manganın mangakası Nakamura Yoshiki’dir. Seri 2008 yılında 25 bölümlük animeye uyarlanmıştır. Konusu ise şöyledir; Kyoko Mogami’nin çocukluğu Sho Fuwa ile geçmiştir ve çocukluk arkadaşına aşıktır.Kyoko, Sho için her şeyi yapar ve hiçbir zaman ona kızmaz. Sho ünlü bir stardır. Bir gün Kyoko , Sho’nun kendisini kullandığını duyar ve ondan intikam almak için star olmaya karar verir. Sonrasında gelişen her olay eğlenceli bir hal alır.


Romantik Severlere Rengarenk 10 Manga

8.Ao Haru Ride

2011 -2015 yılları arasında yayınlanan Ao Haru Ride mangası 13 ciltten ve 53 bölümden oluşmaktadır. Bessatsu Margaret tarafından serileştirilen manganın mangakası Sakisaka Io’dur. Seri 2014 yılında 12 bölümlük animeye uyarlanmıştır. Konusu ise şöyledir; Futaba Yoshioka ikinci sınıfa devam eden bir lise öğrencisidir.  Arkadaşlarının da söylediği üzere aslında birazcık daha kız gibi davransa erkekler arasında popüler olabilecek kadar da güzeldir. Ama o arkadaşlığın aşktan önce geldiğini söylemektedir. Bu sebepledir ki arkadaşları ona daha önce aşık olup olmadığını söylediklerinde hemen ‘hayır’ cevabını verir. Tabii ki bu koca bir yalandır ve aşktan kaçmasının sebebi zaten aşık olmasıdır. Tam da aşık olmadığını söylediğinde okula bu dönem transfer olan öğrenci Kou Mabuchi ile çarpışırlar. Aslında bu çarpışma tesadüf eseri falan değil, aksine Kou’nun bilerek yaptığı bir şeydir. Çünkü bu esnada söylediği sözler ve yaptıkları  Futaba Yoshioka’yı  geçmişe götürecektir. Böylelikle yeni transfer öğrencinin ilk aşkı olduğunu anlayacaktır.


Romantik Severlere Rengarenk 10 Manga

9.Special A

2003-2009 yılları arasında yayınlanan Special A mangası 17 ciltten ve 104 bölümden oluşmaktadır. Hana to Yume tarafından serileştirilen manganın mangakası Minami Maki’dir. Seri 2008 yılında 24 bölümlük animeye uyarlanmıştır. Konusu ise şöyledir; Special A son derece elit olan bir okulda en elit sınıftır.Okulun en iyi puanını yapan 7 kişi bu sınıftadır. Ana karakterlerden Hikari, Amerikan güreşi eğitimi almıştır. Hikari ve Kei’nin babası çok yakın Amerikan güreşi arkadaşlarıdır. Bir gün Hikari ve Kei karşılaşırlar ve Hikari kendine güvenerek Kei’ye meydan okur anacak yenilir. Bu Hikari’nin ilk yenilgisidir ve bundan sonra tek amacı Kei’yi yenmektir. Kei Hikari’ye aşıktır ama Hikari bir türlü anlamaz.


Romantik Severlere Rengarenk 10 Manga

10.Dengeki Daisy

2007-20013 yılları arasında yayınlanan Dengeki Daisy mangası 16 ciltten ve 80 bölümden oluşmaktadır. Betsucomi tarafından serileştirilen manganın mangakası Motomi Kyousuke’dir. Konusu ise şöyledir; Ailesinden geriye kalan son kişi olan abisinin Teru’ya ölmeden önce bıraktığı tek şey sıkıntıda ya da kendini yalnız hissettiğinde “daisy”ye ulaşabileceği bir cep telefonudur. Abisinin ölümünün üzerinden yıllar geçmiştir ve artık Daisy ile arasında kopmaz bir bağ vardır. Teru’nun ne zaman başı sıkışsa Daisy yardımına koşmaktadır ama Teru Daisy’nin ne sesinin ne de neye benzediğini bilmektedir.

Teru bir gün yanlışlıkla okulun camını kırar ve ödeyecek parası olmadığı için kimsenin görmediğini düşünüp olay yerinden uzaklaşır ama aslında gören biri vardır. O günden sonra Teru kırdığı camın parasını ödemek için kendisini gören okul hademesi Kurosaki’nin kölesi olmuştur. Teru’nun gözünde Kurosaki ve Daisy tamamen zıt kutuplardır. Teru’nun düşüncesinin aksine bu zıt kutuplar ya birbirine daha yakınsa?


*Bu yazı Japon Sinema Dergisinin 6. sayısında yayınlanmıştır. Dergideki diğer yazıları okumak için tıklayınız.

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz
Adınızı buraya giriniz