Psikolojik Bilim-kurgu Severlere Manga Önerileri

0
61

1. Platinum End – Tsugami Ohba, Takeshi Obata

Psikolojik Bilim-kurgu Severlere Manga Önerileri

Yayınlanma Tarihi:  2015 Kategoriler: Aksiyon, Macera, Gizem, Psikolojik, Bilim Kurgu, Doğaüstü

Death Note ve Bakuman mangakaları Tsugami Ohba ve Takeshi Obata’nın yeni projesi olan Platinum End bir insanın ve meleğin hikayesini ele alıyor.

Hayatından bıkan Kakehashi Mirai intihar etmeye karar verir ancak tam o sırada Nasse adında bir melek onu kurtararak ona ”Mutluluk” getireceğini söyler. Ancak olaylar göründüğünden daha karmaşıktır. Onun gibi meleğe, kanatlara ve oklara sahip, seçilmiş 13 insan daha vardır ve bu 13 aday arasından yalnızca 1 kişi 999 gün içinde yeni tanrı olarak seçilecektir.

Bu serimiz, Ecem Can tarafından çevrilip, Doruk Rüzgâr Çoralı arkadaşımız tarafından düzenlenerek sizlere sunulmaktadır.

2. Ousama Game: Kigen – Kanazawa Nobuaki, Yamada J-ta

Psikolojik Bilim-kurgu Severlere Manga Önerileri
Yayınlanma Tarihi: 2013 Kategoriler: Gizem, Psikolojik, Seinen, Korku

Kral’ın emirlerini mutlaktır. “İtaat etmezsen, cezalandırılırsın.” 30 yıl önce şehirden izole kalmış Yonaki Kasabasında, kasabalılardan biri posta kutusunda mektup bulur. İçinde yazanlar tüm kasabayı korkunç bir trajediye sürükleyecektir! Derin bir nefes alın, nabzınızı kontrol edin ve şok edici, hayatta kalma macerasına hazırlanın!

Bu serimiz, Oğuzhan Kağnıcı tarafından çevrilip, Doruk Rüzgâr Çoralı arkadaşımız tarafından düzenlenerek sizlere sunulmaktadır.

3. Hakaijuu – Shingo Honda

Psikolojik Bilim-kurgu Severlere Manga Önerileri
Yayınlanma Tarihi: 2010 Kategoriler: Aksiyon, Dram, Gizem, Psikolojik, Romantizm, Shounen, Doğaüstü, Trajedi, Korku

Baya güzel bir hayat sürüyorsunuz… Arkadaşlarınızla rekabet ediyorsunuz… Neredeyse kız arkadaşınız olacak çocukluk arkadaşınız şehre geri geliyor… Bütün hayaller gerçekleşmeye başlıyor… Zemin bir anda sallanmaya başlayıp tavan üstünüze yıkılmaya başladığında…

Şey… Az önce kafanı vurdun, o yüzden insanların gözünüzün önünde yenmesi ve her şeyin çığrından çıkması… Aslında baya mantıklı… Değil mi?

Bu serimiz, Ece Ünal tarafından çevrilip, Doruk Rüzgâr Çoralı arkadaşımız tarafından düzenlenerek sizlere sunulmaktadır.

4. Plunderer – Minazuki Suu

Psikolojik Bilim-kurgu Severlere Manga Önerileri
Yayınlanma Tarihi: 2014 Kategoriler: Aksiyon, Macera, Dövüş Sanatları, Bilim Kurgu, Shounen, Doğaüstü

Yıl 305, bir dünya düşününki “Numaralar” tarafından kontrol ediliyor. Her şey numaralara bağlı. Bu numaralar farklı sebeplere bağlı olabiliyor, yürüdüğünüz yol miktarina, insanların sizin yemeğinizi ne kadar çok beğendiğine, kaç hayalinizin gerçek olduğuna veya kaç kişi öldürdüğünüze! Eğer numaranız “0” düşerse “Abyss”e yollanıyorsunuz. İşte Hina böyle bir dünyada doğmuş bir kız… Annesinin numarasının 0’a düşmesiyle birlikte başlayan macerasına anlatan bir seridir.

Bu serimiz, Övül Karslı tarafından çevrilip, Murat Yalçın arkadaşımız tarafından düzenlenerek sizlere sunulmaktadır.

5. Keyman: The Hand of Judgement – Naku Warai

Psikolojik Bilim-kurgu Severlere Manga Önerileri
Yayınlanma Tarihi: 2011 Kategoriler: Aksiyon, Dram, Yetişkin, Gizem, Bilim Kurgu, Seinen, Doğaüstü

Keyman, hem insanlardan hem de hayvanlardan oluşan sakinleriyle Lockville Şehri’nin kurtarıcı kahramanıdır. Ortaya çıkışından beri şehirde suç oranları oldukça düşmüştür ki, bu polisler için iyi haber değildir. Fakat Keyman bir gün, bir çeteyi daha adalete teslim ettikten sonra gizemli bir şekilde öldürülür. Müfettiş Alex ve ekibi cinayeti araştırmaya başlarlar ve ellerindeki en büyük ipucu Keyman’in vücuduna ölümünden sonra kazınmış olan Dr. Necro yazısıdır. Olaylar, Alex beklenmedik bir şekilde genç bir kız görünümündeki Dr. Necro ile bir barda karşılaştıktan sonra ilginçleşir. Acaba Keyman’i öldüren canavarvari yaratık kimdir ve çocuksu Dr. Necro’nun tüm bunlarla ilgisi nedir?

Bu serimiz, Defne Erlat tarafından çevrilip, Görkem Aktaş arkadaşımız tarafından düzenlenerek sizlere sunulmaktadır.

*Bu liste Manga Denizi tarafından oluşturulmuş olup Japon Sinema E-Dergisi‘nin 5. sayısında röportaj ile birlikte yayınlanmıştır. Dergideki diğer yazıları okumak için tıklayabilirsiniz.

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz
Adınızı buraya giriniz