Platinum End Manga Tanıtımı

0
49

Platinum End Manga Tanıtımı

Death Note ve Bakuman serilerinin yaratıcısı olan Takeshi Obata ve  Tsugumi Ohba‘nın imzasını taşıyan Platinum End,  Shueisha‘nın ‘ın aylık Jump SQ dergisinde 4 Kasım 2015 tarihinde yayınlanmaya başlayan manga serisi, yayınlanmaya devam etmektedir. 

Manga serisinin yurt dışı pazar lisans haklarını elinde bulunduran Viz Media, manga serisinin Kuzey Amerika ve Birleşik Krallık’ta İngilizce olarak yayınlanmasını sağlamaktadır. 4 Şubat 2016’da birinci tankobon‘u (cilti) yayınlanan Platinum End’in yayımlanmış 6 bölümü bulunuyor. İlk cildi 105.213 kopya satan Platinum End, Japonya’da en çok satan mangalar listesinde yer alıyor.

 Platinum End Manga Tanıtımı

Annesinin ölümünden sonra amcası ve halası ile kötü bir yaşam süren lise öğrencisi Mirai Kakehashi, yaşamdan bıkmış bir şekilde çareyi intihar etmekte bulur. Mirai, tam intihar ederken koruyucu melek olan Nasse tarafından kurtarılır. Nasse, Mirai’yi Tanrı tarafından seçilen 13 adaydan biri olduğunu söyler ve Tanrı’nın 999 gün sonra emekli olacağını söyler. Nasse, tanrının yetkilerinden bazılarını Mirai’ye aktarır ve böylelikle yeni Tanrı’nın belirlenmesi mücadelesinde diğer 12 rakip ile kaçınılmaz mücadele başlar.

Önceki İçerikKorkunun Animedeki Adı | Another..
Sonraki İçerikİçimizdeki Vahşet I Narayama Türküsü
20 Mart 1991 ‘de Yomra ‘da doğdu. 2010’da Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünden Haziran 2014’de mezun oldu. Marmara Üniversitesi Sinema bölümünde Yüksek Lisans yaptı. * Haziran 2013'te, T.C. Dış İşleri Bakanlığı destekli yönetmenliğini Gökhan Yorgancıgil'in yaptığı Afrika ve Osmanlı filminde yapımcı asistanı olarak görev aldı. * Aralık 2015'te, Japon kültürü ve sanatı üzerine yayın yapan Japon Sineması Platformu'nu kurdu. * Ocak 2016'da Japon Sinema Dergisi'ni yayınlamaya başladı. (YATTAA DERGİSİ) *Ağustos 2016'da Japon Müziği Dergisi'ni yayınlamaya başladı. (SONATA DERGİSİ) * Ağustos 2016'da Japon Medya şirketi Crypton Future Media ile "VOCALOİD DÜNYASI VE HATSUNE MİKU" kataloğu çalışması için işbirliği yaptı. * Aralık 2016'da, Japon Yayınları'ndan kollektif yazar ekibiyle "BAŞLANGICINDAN GÜNÜMÜZE JAPON SİNEMASI" kitabını çıkardı. * Ekim 2017'de, Japon Yayınları'ndan kollektif yazar ekibiyle "TEZUKA'DAN MİYAZAKİYE ANİME VE MANGA" kitabını çıkardı.

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz
Adınızı buraya giriniz