Parlayan Yıldız Kentaro Sakaguchi

0
59

Parlayan Yıldız Kentaro Sakaguchi

Kentaro Sakaguchi, 11 Temmuz 1991 yılında Tokyo’da doğdu. Kendisinden büyük bir kız kardeşi bulunmakta. Kültürlü bir ailenin çocuğu olan Sakaguchi,  bir çok şeyle ilgilenmektedir. Örneğin yakışıklı aktörümüz yemek yapma konusunda çok beceriklidir ve mutfağa karşı bir ilgi duymaktadır. Okumayı çok seven bir anneye sahip olan Kentaro, annesi sayesinde kitaplara karşı özel bir sevgi beslemiştir. Çok fazla kitap olduğunu belirtiyor. Babası aynı şekilde kendisini müziğe teşvik etmiştir ve klasik müziğe karşı oldukça büyük bir sevgisi var.

Kentaro, aktörlüğü yanı sıra aynı zamanda modellik yapmaktaydı. Bu yüzden moda tercihi konusundaki sorulara ” Modellik yaparken çok fazla kıyafet değiştirmek zorunda kaldım, rahat kıyafetleri tercih ediyorum” diye cevap vermektedir.

2010  yılında model olarak Men’s Non-No Issue No. 25′de çıkış yapmıştı. O zamanlar sadece 19 yaşındaydı.

2014 yılında  Tristone Şirketi ile anlaşma imzalayıp  aktör olarak da çıkışını yapar Kentaro. Ufak bir rol olarak Shanti Days 365 Days, Happy Breath‘de oynadı. Ama asıl parlamayı o zaman göstermemişti.

Parlayan Yıldız Kentaro Sakaguchi

Ufak ufak aldığı rollerle artık en sonunda yardımcı karakterden çıkıp bizi kendine tanıtıp sevdirdiği Heroine Disqualified filmi, Kentaro’ya sadece Japonya değil, dünya çapında bir popüleriteye yol açmış oldu.

Gerçekten iyi bir aktör olmak istediğini, bunun içinde adım adım ilerlemeyi düşündüğünü söylese de şimdiden son zamanların akla gelen genç aktörleri arasına girmiş bulunmakta..

Peki, genç kızların kendine hayran bırakan aktörümüz ne tür kızlardan hoşlanmakta? Bu soruya cevap olarak da ”kendi temposuna ayak uydurabilecek bir kız olmasını istediğini” dile getirmiş..

Kusursuz aktör Kentaro Sakaguchi; umuyoruz ki, parlamaya devam eder..

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz
Adınızı buraya giriniz