Paranoia Agent Anime Tanıtımı

0
57

Paranoia Agent Anime Tanıtımı

Paranoia Agent
妄想代理人

Anime Türü: Psikolojik, Korku, Gizem, Gerilim

Bölüm Sayısı: 13

Yayın tarihi: 2 Şubat 2004, 18 Mayıs 2004

Prömiyeri: Bahar 2004

Lisansörleri: MVM Films

Stüdyolar: Madhouse

Süre: 24 dk. bölüm başına

Yönetmenliğini Satoshi Kon‘un yaptığı Madhouse imzası taşıyan Paranoia Agent TV anime serisi, Bat Boy adı verilen (Patenli Çocuk) bir seri saldırganın arkasındaki gizemi çözmeye çalışan dedektiflerin ve kurbanların arkasında yatan gerçeği konu alıyor.

2004 yılında 13 bölüm olarak yayınlanan anime serisinin bir de romanı bulunmakta. Mayıs 2004’de Kadokawa Shoten tarafından yayınlanan romanın yazarlığını Satoshi Kon ve Yuichi Umezu yapıyor.

Animenin Konusu

Toplumun içindeki insan ilişkilerindeki çürümelere derin mercek tutan Paranoi Agent, Tokyo sokaklarında paten giyen elinde yamulmuş beyzbol sopası ile kurban olarak belirlediği insanlara saldıran ortaokul öğrencisi çağlarındaki bir çocuğun arkasındaki gizem perdesini aralamaya çalışıyor.

Karakter tasarımcısı Sagi Tsukiko’nun isten çıktığı bir gece evine giderken otoparkta saldırıya uğrar ve işin içine dedektifler de dahil olarak Bat Boy adı verilen patenli çocuğun kim olduğunu öğrenme mücadelesi başlar.

Animenin en çarpıcı özelliği ise daha ilk bölümün ilk 2 dakikasında insanların birbirlerine nasıl yalan söylediği, gerçeklerden nasıl kaçtıkları, birbirlerini tanımasalar bile birbirlerinden nasıl nefret ettikleri, gencinden yaşlısına bir toplumun nasıl insanlık ve gerçeklik anlamında çöktüğü gözler önüne seriliyor.

Son olarak her bölümü kendi içinde ayırarak her bölümde bir hayvana yer vererek mistik bir anlam derinliği yaratmaya çalışan anime serisini içinde barındırdığı şiddet sahneleri nedeniyle çocukların izlememesi konusunda uyarıyor iyi seyirler diliyoruz.

Önceki İçerikGizem Animesi Joker Game’in Yayın Planı Açıklandı
Sonraki İçerikL♥DK Manga Tanıtımı
20 Mart 1991 ‘de Yomra ‘da doğdu. 2010’da Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünden Haziran 2014’de mezun oldu. Marmara Üniversitesi Sinema bölümünde Yüksek Lisans yaptı. * Haziran 2013'te, T.C. Dış İşleri Bakanlığı destekli yönetmenliğini Gökhan Yorgancıgil'in yaptığı Afrika ve Osmanlı filminde yapımcı asistanı olarak görev aldı. * Aralık 2015'te, Japon kültürü ve sanatı üzerine yayın yapan Japon Sineması Platformu'nu kurdu. * Ocak 2016'da Japon Sinema Dergisi'ni yayınlamaya başladı. (YATTAA DERGİSİ) *Ağustos 2016'da Japon Müziği Dergisi'ni yayınlamaya başladı. (SONATA DERGİSİ) * Ağustos 2016'da Japon Medya şirketi Crypton Future Media ile "VOCALOİD DÜNYASI VE HATSUNE MİKU" kataloğu çalışması için işbirliği yaptı. * Aralık 2016'da, Japon Yayınları'ndan kollektif yazar ekibiyle "BAŞLANGICINDAN GÜNÜMÜZE JAPON SİNEMASI" kitabını çıkardı. * Ekim 2017'de, Japon Yayınları'ndan kollektif yazar ekibiyle "TEZUKA'DAN MİYAZAKİYE ANİME VE MANGA" kitabını çıkardı.

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz
Adınızı buraya giriniz