One Punch Man Anime Tanıtımı

0
55

One Punch Man Anime Tanıtımı

One Punch Man
ワンパンマン

Tür: Aksiyon , Komedi , Parodi , Bilim Kurgu , seinen , Süper Güç ,Süpernatural

Bölüm: 12

Durum: Bitmiş

Yayın tarihi: 5 Ekim 2015, 21 Aralık 2015

Prömiyeri: 2015 Sonbahar

Broadcast: 01:05 Pazartesi (JST)

Yapımcılar: TV Tokyo, Bandai Visual, Lantis, Asatsu DK, Banpresto, Good Smile Company

Lisansörleri: Viz Media

Stüdyo: Madhouse

Yönetmen: Natsume Shingo

Karakter tasarımı:  Chikashi Kubota

Müzik:  Makoto Miyazaki

Kaynak: Web manga

Süre: 24 dk.

Değerlendirme:17+ (şiddet ve küfür)

One-Punch Man bir yazar tarafından 2009 yılı başında yayına başlayan Bir takma ad kullanarak oluşturulan devam eden Japon bir webcomic serisidir. Serisi hızlı viral gidişat sağladı, Haziran 2012’de 7.9 milyon hiti aştı. Serinin dijital mangası Yusuke Murata tarafından yeniden Shueisha Young Jump Web Çizgi roman sitesinde 2012 yılında yayınlanmaya başladı. Viz Media, Weekly Shonen Jump dijital dergisine İngilizce serileştirme için ruhsat verdi. Madhouse ile televizyon anime uyarlaması Japonya’da Ekim 2015 tarihinde yayınlanmaya başladı.

Animenin Konusu

Görünüşte sıradan ve önemsiz olan Saitama kahraman olmak için eşsiz bir merakı vardır. Çocukluk hayalini gerçekleştirmek için, durmaksızın üç yıl boyunca kendini eğitir ve bu süreçte tüm saçı kaybeder. Saitama inanılmaz derecede güçlüdür, o kadar ki, hiçbir düşman savaşta onu yenmesi mümkün değildir. Aslında, hepsi sadece tek bir yumrukla yenmektedir. Bu durum beklenmeyen bir soruna neden olmuştur, suçluları yenmek artık keyifli ve heyecan verici değildir. Bu süreç oldukça sıkıcı hale gelmiştir.

Genos, 19 yaşında bir cyborgdur. Onun gelmesi ile bu durum değişir. Saitama’nın neler yapabileceğini gördükten sonra onun öğrencisi olmak ister. Genos sertifikalı tanınan kahramanlar olabilmek için Kahramanlar Derneğine katılmayı önerir. Kahramanlar Derneğinin üst düzey üyesinin bile yenmesi mümkün olan çok güçlü canavarları yenmesine rağmen, Saitama saygı kazanmak için mücadele eder. Çoğu insan onu düz fiziksel görünüşü nedeniyle hileci ve sahte bir kahraman olmakla suçluyorlar. İnsanların sadece küçük bir kısmı yetenek ve tevazusunun farkındadır.

https://www.youtube.com/watch?v=pAAGMwxgg4c

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz
Adınızı buraya giriniz