Olmak İstediğin Kişi Olmak | Switched

0
81

 Olmak İstediğin Kişi Olmak | Switched

Çağımızda Netflix gerçekten çok önemli bir yere sahip. Japon dizilerini yavaş yavaş bünyesine alırken, yepyeni dizileri de çekmeye başladı. Bu yazım da sizlerle konuşmak istediğim dizi, kesinlikle izledikten sonra en sevdiğim Japon dizileri listemi allak bullak etti. İşte Switched dizisi!

Switched dizisi adından da anlaşıldığı gibi modern Uzakdoğu sektörünün en sevilen konularından biri olan yer değiştirmek/ruhların yer değiştirmesi hakkında. Dizimiz aynı zamanda bir mangadan uyarlama yani bir live action. Dizi teknik açılardan bakılırsa muhteşem bir introya sahip.  4 karakterin başrolde olduğu bu tatlı ama bir o kadar da duygusal drama, 6 bölüm olduğundan oturunca bitirme ihtiyacı duyacağınız o sürükleyici dizilerden.

Başta biraz olaya adapte olma sorunu yaşayabilirsiniz, bu yüzden çokta spoiler vermeden sizlerle konusu ve karakteri hakkında analiz yapmak istiyorum.

 Olmak İstediğin Kişi Olmak | Switched

Switched dizimizde başrol kızımız Ayumi, kendisine ait olan nimetlerden habersiz bir şekilde sakince yaşarken sınıf arkadaşı Zenko’nun onu kıskanıp onun yerine geçmek istediğinden habersizdi. Bazı sebeplerden dolayı yer değiştiren bu ikili, Ayumi’nin yakın arkadaşları olan Koshiro ve Kaga’yı da karşı karşıya getirecekti aslında. Çocuk aşkının ona açılmasının hayaliyle yanıp tutuşurken yaşayacaklarından habersizdi.

Başrol erkek oyuncularmız aynı zamanda benim de çok sevdiğim ve takip ettiğim J-pop grubu Johnny’s WEST‘in üyeleri Daiki Shigeoka ve Tomohiro Kamiyama’dır.

Bu diziyi izlemenizi önermemin bir diğer sebebi ise dış görünüşünüz nasıl olursa olsun asla sizi dış görünüşe göre değerlendirmeyen insanların var oluşudur.

Keyifli seyirler dilerim.

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz
Adınızı buraya giriniz