Nusret Sancaklı – Japonca Dil Bilgisi

1
63

Nusret Sancaklı - Japonca Dil Bilgisi

Nusret Sancaklı‘nın Japonca Dilbilgisi kitabı, Japonca öğrenme teknikleri, kanji nasıl yazılır, okuma ve yazma gibi pratikleri anlatıyor.. Japonca meraklılarına önerilir.

Nusret Sancaklı, Japonca Dilbilgisi Kitabı

1996 yılında Kastaş Yayınevi tarafından yayınlanan ”Japonca Dil Bilgisi” kitabı, Nusret Sancaklı tarafından  tamamen Japonca okuma-yazmalı olarak hazırlanmış. Gayesini; Japonca öğrenmek isteyen kişilerin bu işi ciddiye alıp, Japoncayı doğru öğrenmelerini sağlamak olarak gösteren yazar, tecrübelerine dayanarak Japonca öğrenmenin yolunu okuyucuya sunuyor.

Kanji alfabesine dayalı bir dil olan Japonca dili, Kanji her karakteri bir kelimeyi ya da bir anlamı ifade ettiğinden okunması ve yazılmasının bilinmesi halinde, Japonca’nın ezberlenmeden öğrenildiği, sonrasında da unutulmadığı bilinen bir gerçektir.

Japonca Kanji, Hiragana ve Katangana alfabelerine göre harflerin ve hecelerin birbirlerine karşılıklarını Türk alfabesi ile Türkçe okunuşu ve Türkçe yazımı sağlanıyor.

Önce Japonca kalıpları yazıldıktan sonra bu hecelerin altına veya karşısına Türk alfabesi ile okunuşları, Kanjilerin hemen üstlerine de Hiragana okunuşları yazılarak Japonca ve Türkçe dilbilgisi kurallarına göre hazırlanan ve herkesin Japonca’yı kolay öğrenmelerine neden olacak bu kitabı öğrencilerimize sunuyoruz.

1 YORUM

  1. Bu kitabın serisini aldım (2 ve 3’ü PTT kitaptan sipariş vermiştim birkaç yıl önce). Sanırım en faydalı kitap piyasadaki.
    İçerisindeki Kanjileri gerçekten öğrenem hevesiyle de not ederek çalıştığınızda inanın çok şey öğreniyorsunuz. Şu anda orta-seviye Japonca kursuna gidiyorum, ama kitap sayesinde daha fazla Kanji’ye aşinalığım var.
    Piyasadaki Japonca gramer kitabının azlığına rağmen, gerçekten kıymetli bir kitap olarak durduğuna inanıyorum.

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz
Adınızı buraya giriniz