Noblesse Manga Tanıtımı

0
63

Noblesse Manga Tanıtımı

Hikayesi Son Jae-Ho, karakter ve mekan tasarımları ise Lee Gwang-Su tarafından oluşturulan  Naver tarafından 30 Aralık 2007 tarihinde yayınlanmaya başlayan Noblesse manga serisi hala yayınlanmaya devam etmektedir.

(Koreliler kendi çizgi romanlarına  webtoon veya manhwa adını veriyorlar.)

Shounen, gizem ve doğaüstü güçler türünde olan manga serisinin şu ana kadar yayınlanmış 6 cildi bulunuyor. Noblesse serisi temelde güçlü bir soylu olan Cadis Etrama Di Raizel  etrafında dönüyor. 820 yıldır uyumakta olan Cadis Etrama Di Raizel, gözlerini hiç bilmediği bir dünyada açar. Güney Kore’de terkedilmiş bir binada uyanan ve insanlığın ilerleyişi ve bilimsel atılımları karşısında şaşkına dönen C.E.D.Raizel, modern dünyaya alışmaya çalışır. Hizmetçisi olan Frankestein‘ı (Ye Ran Lisesi’nin müdürü) bulmak için bir liseye gider.  Cadis Etrama Di Raizel, hizmetçisinin kurmuş olduğu bu liseyi beğenmiş ve burayı modern dünya hakkında bilgi toplamak için kusursuz bir yer olduğuna karar kılmıştır.  Frankenstein ve modern dünya ismi ile Rai  kendisini kaçıranları ve onu bunca zaman alı koyanları araştırmaya başlayacaktır.

Soylu, güçlü, bu yeni dünyadan ve teknolojiden bihaber Rai; kendisini hem gülünç, hem de tehlikeli bir olayların içerisinde bulur.

Noblesse Manga Tanıtımı

Ayrıca Noblesse mangasının  17th Bucheon International Animation Festival‘inde animasyon versiyonu yayınlandı. Sonrasında ise Kore animasyon stüdyosu Stüdyo Animal tarafından 4 Aralık 2015’te 40 dakikalık OVAsı yapıldı. OVA’da 820 yıl önce neler yaşandığına dair bilgiler yer alıyor.

4 Ocak 2016’da ise 30 dakikalık tek bölümlük anime yayını Crunchyroll ve Youtube üzerinden yapıldı. Animenin yapımını ise Japon firma Production I.G. üstlendi.

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz
Adınızı buraya giriniz