Negima! Magister Negi Magi Manga Tanıtımı

0
54

Negima! Magister Negi Magi Manga Tanıtımı

Negima! Magister Negi Magi

魔法先生ネギま!

Mangaka: Ken Akamatsu

Manga Türü: Harem, Fantezi, Aksiyon

26 Şubat 2003 ile 14 Mart 2012 yılları arasında Kodansha’nı Haftalık Shounen dersigisinde yayınlanan mangaka Ken Akamatsu‘nun harem-fantezi mangasıdır. 38 cilti basılan manganın yapımcı Xeceb tarafından 2005 yılında 25 bölümlük TV anime serisi yapılmıştır. Yine seri, 2007-2008 yılları arasında Magister Negi Magi MAHO Sensei Negima! adıyla 26 bölümlük TV dramasına uyarlamıştır.

Manganın Konusu

10 yaşındaki Negi Springfield adındaki bir sihirbaz,  “Magister Magi” adı altında çalışarak iyi bir sihirbaz olmaya çalışmaktadır. Galler’de Merdiana Magic Akademisi’nden mezun olduktan sonra okulda öğretmenliğe atanır. Burada sınıfında 31 kızın ortasında kalmıştır. Zaman zaman kızların ona ilgisi nedeniyle zor zamanlar yaşayan Negi, kendisine mesafeli yaklaşan Asuna Kagurazaka adındaki bir kıza ilgi duymaya başlar. Bir sorun vardır Asuna’nın kendi duygularından çok önem verdiği konu babasını bulmaktadır. Zaman geçtikçe Negi ile yakınlaşan Asuna el ele vererek babasını aramaya koyulurlar.

Magister Negi Magi Negima Anime Fragmanı

https://www.youtube.com/watch?v=JEG8pugqT9M

Önceki İçerikSuper Lovers Animesinin Yeni Karakteri Tanıtıldı
Sonraki İçerikJapon Kültüründe Festival: Matsuri
20 Mart 1991 ‘de Yomra ‘da doğdu. 2010’da Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünden Haziran 2014’de mezun oldu. Marmara Üniversitesi Sinema bölümünde Yüksek Lisans yaptı. * Haziran 2013'te, T.C. Dış İşleri Bakanlığı destekli yönetmenliğini Gökhan Yorgancıgil'in yaptığı Afrika ve Osmanlı filminde yapımcı asistanı olarak görev aldı. * Aralık 2015'te, Japon kültürü ve sanatı üzerine yayın yapan Japon Sineması Platformu'nu kurdu. * Ocak 2016'da Japon Sinema Dergisi'ni yayınlamaya başladı. (YATTAA DERGİSİ) *Ağustos 2016'da Japon Müziği Dergisi'ni yayınlamaya başladı. (SONATA DERGİSİ) * Ağustos 2016'da Japon Medya şirketi Crypton Future Media ile "VOCALOİD DÜNYASI VE HATSUNE MİKU" kataloğu çalışması için işbirliği yaptı. * Aralık 2016'da, Japon Yayınları'ndan kollektif yazar ekibiyle "BAŞLANGICINDAN GÜNÜMÜZE JAPON SİNEMASI" kitabını çıkardı. * Ekim 2017'de, Japon Yayınları'ndan kollektif yazar ekibiyle "TEZUKA'DAN MİYAZAKİYE ANİME VE MANGA" kitabını çıkardı.

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz
Adınızı buraya giriniz