Naruto’nun Devam Serisi Boruto’nun Mangası Yayına Başlıyor

0
60

Naruto'nun Devam Serisi Boruto'nun Mangası Yayına Başlıyor

Masashi Kishimoto Naruto’nun Tek Seferlik Sayısını 25 Nisan’da Yayınlacak

Mikie İkeomoto’nun spinoff eseri Boruto, Shueisha’nın Haftalık Shonen’i Jump’ta 9 Mayıs’ta yayınlanmaya başlayacak.

Masashi Kishhimoto Naruto’nun tek seferlik olmak üzere 22. ve 23. sayıyı bir arada 25 Nisan’da yayınlayacak olan serinin çizerliğini Kishimoto’nun asistanı olarak çalışan İkemoto yapacak.

Ksihimoto manganın supervizörlüğü yaparken Ukyo Kodachi’de manganın senaryosunu yazacak. Bu yeni manganın odak noktasında Naruto’nun oğlu Boruto olacak.

Shueisha geçen sene bir geri sayım sitesi açmıştı ve bu sitede görsel olarak da Kishimoto’nun Naruto manga serisinden karakterlerin silüetleri kullanılmıştı, özellikle de Boruto –Naruto the Movie- ve Kishimoto’nun tek bölümlük devam mangası Naruto: The Seventh Hokage and the Scarlet Spring’de öne çıkarılan ana karakterlerin çocukları.

Naruto'nun Devam Serisi Boruto'nun Mangası Yayına Başlıyor

Kishimoto Kasım 2014’te 15 yıllık manga serisi Naruto’yu bitirmişti. Ardından tek bölümlük devam mangası Narotu: The Seventh Hokage and the Scarlet Spring’i yazdı. Devam filmi olan Boruto –Naruto the Movie-‘de senaryosuna, karakter dizaynlarına ve yapım amirliğine imza attı. Manganın bitmesinin ardından roman serileri hikayeye devam etti.

Geçtiğimiz temmuzda yapılan Boruto –Naruto the Movie-‘nin öngösteriminde Boruto’yu seslendiren Yuko Sanpei filmlerin devam etmesini istediğini söylemişti ve Kishimoto cevaben ‘’Yapamam. Artık dinlenmem gerekiyor.’’ demişti. Naruto’nun bitmesinin ardından Kishimoto ‘’Her ne kadar oğlumuzun ‘Boruto’ kadar büyümüş olsa da en sonunda artık balayıma gidebileceğim.’’ demişti. Kishimoto evleneli 10 yılı geçiyor.

Kishimoto geçen senenin New York Comic Con’unda yeni bir bilim kurgu mangası üzerine çalıştığını dile getirmişti.

Kaynak: AnimeNewsNetwork

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz
Adınızı buraya giriniz