Naruto Replikler

1
59

Naruto Replikler

Masashi Kishimoto’un kaleme aldığı Naruto, animeye uyarlandığı andan itibaren yediden yetmişe herkesin en sevdiği seriler  arasına girmeyi başardı. Öyle ki animeye dair sözler, karakter ve müzikler izleyicilerin akıllarında yer edinerek farklı ülkelere yayıldı. Ve bugün animeye başlayacak herkese ilk olarak Naruto izle deniyorsa sebebi de bundan olsa gerek. Manganın evrenselliği, Naruto üzerinden dünyanın dört bir yanına yayılmış durumda. Bugün sizlere bu ünlü serinin akıllarda kalan bazı repliklerini paylaşacağız. Ama bundan önce seriyi izlemeyenler için hikâyeyi kısaca paylaşmakta yarar var.

Gizli Yaprak köyüne (Konohagakure’ye) saldıran dokuz kuyruklu şeytan tilki Kyuubi, köyün koruyucusu Dördüncü Hokage kendi hayatını feda ederek Kyuubi’yi yeni doğan bir bebeğin içine hapseder. Bu büyük yükü taşıyacak çocukta Naruto Uzumaki’dir. Böylece başlayan macera Naruto ve arkadaşlarının maceralarıyla sürüklenir.

NARUTO REPLİKLER 

Uchiha Itachi

-Eğer beni öldürmek istiyorsan benden nefret et, bana kin duy….ve bir korkak gibi yaşa.Kaç,kaç ve hayata tutun.Benimle aynı gözlere sahip olduğunda beni bul..

-Sen zayıfsın! Neden mi zayıfsın? Çünkü sende nefret eksik!

-Kendi arkadaşlarına sırt çevirenler kötü bir son yaşamaya mecburdurlar. Kendini buna hazırla!

-Gerçekte nasıl insanlar olduğumuzu bilmiyoruz. Ölümden önceki o ana kadar.
Ölüm seni almaya geldiğinde aslında ne olduğunu anlayacaksın.
İşte ölüm budur değil mi?

-Görünüşüyle ya da kendi önyargılarınız ile insanları değerlendirmeyin.

Uzumaki Naruto

Kollarımı koparırsa, onu ölümüne tekmelerim.
Bacaklarımı koparırsa, ölümüne ısırırım!
Başımı koparırsa, ölümüne gözümü dikip bakarım!
Gözlerimi söküp çıkarırsa, mezarımdan onu lanetlerim!
Paramparça bile olsam, Sasuke’yi Orochimaru’dan geri alacağım!

Hinata

-Her zaman seni takip ettim… Sana yetişmeye çalıştım… Hep seninle konuşmak istedim… Hep seninle olmak istedim… Beni değiştirdin… Gülümseyişin beni kurtardı… Bu yüzden seni korumak için ölmekten korkmuyorum… Çünkü ben seni seviyorum…

Shikamaru

Bir insan bir başka insana lanet okuduğunda 2 tane mezar kazar. Sen benim Senseimi benim gözlerimin önünde lanet ile öldürdün bu işten elini kolunu sallayarak çıkacağını mı zannediyorsun? Senin tanrın benim.

Pain

-Eğer birinin acısını paylaşmazsan, onu anlayamazsın. Ama sadece onları anladın diye, onlarla aynı fikirde de olamazsın…

Jiraiya

-Asla sözünden dönmemek, asla pes etmemek, Naruto, eğer bu senin Ninja tarzın ise o zaman senin ustan olarak,
Ben mızmızlanıp duramam. Herkesin bildiği gibi, bir öğrenci Ninja Yolu’nu hocasından miras alır! Pes etmemek bu benim yapmam gereken gerçek seçimdi! Naruto, sen kehanette ki çocuksun artık eminim… Gerisini sana emanet ediyorum! Cesur Jiraiya’nın hikayesi şimdi daha iyi bir sona kavuştu…

-Birinin seni düşündüğü yer, geri döneceğin yerdir..

-Tsunade tarafından sürekli reddedildim, arkadaşımı durduramadım, ne ustamı nede öğrencimi koruyamadım. Hep hokagelerden biri gibi ölmek istedim, onların yaptıklarının karşısında benim yaptıklarım önemsiz, değersiz şeylerdi.
Başarısızlıkların sadece yetenek geliştiren şeyler olduğuna inanarak yaşamıştım… Buna karşılık bende başarısızlıklarımı unutturacak büyük şeyler başaracağıma yemin etmiştim. Ve harikulade bir shinobi olarak ölecektim. En azından bu olmasını umduğum şeydi.Ama bu halimle benim hikayem bu şekilde son buluyor. Pain’i yenip, Akatsuki’yi durdurarak Shinobi dünyasını büyük bir yıkımdan kurtaracağımı düşünmüştüm ama sonunda bu seçimimde de başarısız oldum. Ne değersiz bir hikaye.

-Bir shinobi’nin en önemli özelliği kaç tane jutsuda bildiği değildir. Önemli olan asla pes etmemesidir.

Hatake Kakashi

-Gerçek bir shinobi görünenin arkasında gerçeği görebilendir.

Önceki İçerikKimonoların Kullanım Alanı
Sonraki İçerikGrammy Ödüllü Kitaro Ankara’da!
20 Mart 1991 ‘de Yomra ‘da doğdu. 2010’da Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünden Haziran 2014’de mezun oldu. Marmara Üniversitesi Sinema bölümünde Yüksek Lisans yaptı. * Haziran 2013'te, T.C. Dış İşleri Bakanlığı destekli yönetmenliğini Gökhan Yorgancıgil'in yaptığı Afrika ve Osmanlı filminde yapımcı asistanı olarak görev aldı. * Aralık 2015'te, Japon kültürü ve sanatı üzerine yayın yapan Japon Sineması Platformu'nu kurdu. * Ocak 2016'da Japon Sinema Dergisi'ni yayınlamaya başladı. (YATTAA DERGİSİ) *Ağustos 2016'da Japon Müziği Dergisi'ni yayınlamaya başladı. (SONATA DERGİSİ) * Ağustos 2016'da Japon Medya şirketi Crypton Future Media ile "VOCALOİD DÜNYASI VE HATSUNE MİKU" kataloğu çalışması için işbirliği yaptı. * Aralık 2016'da, Japon Yayınları'ndan kollektif yazar ekibiyle "BAŞLANGICINDAN GÜNÜMÜZE JAPON SİNEMASI" kitabını çıkardı. * Ekim 2017'de, Japon Yayınları'ndan kollektif yazar ekibiyle "TEZUKA'DAN MİYAZAKİYE ANİME VE MANGA" kitabını çıkardı.

1 YORUM

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz
Adınızı buraya giriniz