Nanatsu no Taizai Manga Tanıtımı

1
51

Nanatsu no Taizai Manga Tanıtımı

Nanatsu no Taizai

七つの大罪

Mangaka: Nakaba Suzuki

Manga Türü: Macera, Fantezi, Aksiyon

10 Ekim 2012’den beri Kodansha’nı Haftalık Shounen dersigisinde yayınlanan mangaka Nabaka Suzuki‘nin macera-fantezi mangasıdır. Şuana kadar 19 cilti basılan manganın sütüdyo A-1 Pictures tarafından 5 Ekim 2014 – 29 Mart 2015 tarihleri arasında 24 bölümlük TV anime serisi ve 2 bölümlük OVA’sı yapılmıştır.

2016 yılında serinin devamı niteliğinde, yapımcı stüdyonun A-1 Pictures olduğu ve yönetmenliğini Tensai Okamura’nın yaptığı TV anime serisinin geleceği duyuruldu. İlk sezonda hikâye kaldığı yerden devam edecek.

Ocak 2015’te yapılan araştırma da 10 milyon kopyası olan manganın geçenlerde Japonya’da en çok satan manga serisi olduğu açıklanmıştı. 2014’de Japonya’da yapılan okuyucu anketlerinde ise manga erkekler tarafından okunan en iyi 5. manga serisi seçilmişti. 2014 Taishō Manga Ödülü ve Fransa’da Angoulême Uluslararası Çizgi Roman Festivali’nden başarıyla ayrılmıştı.    

Manganın Konusu

Briatannia Krallığı’nın üçüncü prensesi Elizabeth, babasının hasta olması sonrası saraydaki Kutsal Şövalyeler tarafından aranarak öldürülmek istenir. Sarayı terk ederek daha önce saraya hizmet etmiş olan Yedi Ölümcül Günah’ı aramaya koyulur. Yedi Ölümcül Günah, sarayın korumasından görevli iken daha sonra kralın yardımcısı ve Kutsal Şövalyelerin lideri olan Zaratras’ın suikasta uğraması nedeniyle suçlanır ve aranır konuma gelirler.

Prenses Elizabeth, Yedi Ölümcül Günahı ararken Domuz Şapkası adı verilen bir bara gelir ve yere yığılır. Uyandığında kendisiyle ilgilenen sarı saçlı çocuğun Yedi Ölümcül Günah’ın lideri Meliodas olduğunu öğrenir. Meliodas ile diğer Ölümcül Günahları aramaya başlarlar ve bu sırada kendilerini takip eden düşmanları atlatmak ve onlarla mücadele etmek zorunda kalırlar.

Prenses Elizabeth Krallığı geri alabilecek midir? Asıl düşmanı ve asıl dostu kimdir?

Nanatsu no Taizai Anime 1. Sezon Fragman

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz
Adınızı buraya giriniz