Monokuro Shounen Shoujo Manga Tanıtımı

0
54

Monokuro Shounen Shoujo Manga Tanıtımı

Monokuro Shounen Shoujo

Monochrome Kids

モノクロ少年少女

Mangaka: Fukuyama Ryoko

Manga Türü: Komedi, Fantezi, Okul, Shoujo

Yayın Tarihi: 5 Ağustos 2008- 20 Kasım 2012

Cilt : 12

Bölüm Sayısı: 71

Hana to Yume tarafından 2009 yılında serileştirilen manganın tasarımını ve yazarlığını Fukumenkei Noise, Nousatsu Junkie gibi mangalara imza atan Fukuyama Ryoko üstleniyor.

Manganın Konusu: 

15 yaşındaki Kureha Mimachi, Shiritsu Kenhono Lisesi’ne transfer olmuştur. Bu okulda bir gariplik söz konusudur: aslında okul hayvan prensleri ve prenseslerinin eğitim gördüğü aynı zamanda iradelerini kontrol altona almayı öğrendikleri bir okuldur. Okula transfer olan “insan” öğrencilere “tavşan” lakabı verilmektedir. Bunun nedeni tavşanın önünde sonunda prens/prenseslere yem olmasıdır. Kureha bir insan olmasına rağmen, okuldaki öğrencilere hep yardımcı olmaya ve bir tavşan olarak insanlarla barış içinde yaşamalarını sağlamaya çalışır.

Kureha, öğrenciler tarafından yenmeden hayata devam edebilecek mi? Bunun cevabını ancak Kureha’nın gizli korumaları verebilir…

Manganın ana karakterleri; Kara Panter kentinin 4.prensi Ukyou,  Kaplanların 2.prensi Chigaya, Kurtların 6.prensesi Chouchou ve tavşan (insan) prenses Kureha Mimachi. Aynı zamanda yan karakter olarak da ilerleyen bölümlerde Panter kentinin 1.prensi Kion’u göreceğiz.

Çok lafı uzatmaya gerek yok, gayet eğlenceli bir seri.

Keyifle okumanız temennisiyle.. 🙂

 

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz
Adınızı buraya giriniz