Merakla Beklenen 2018 Yaz Animeleri

0
186

Merakla Beklenen 2018 Yaz Animeleri

Yazın başlaması ile beraber yaz animeleri de teker teker boy göstermeye başladı. Temmuz ayında teker teker başlayacak olan serilerin kimisi yeni bir sezon, kimisi yepyeni bir anime uyarlaması…  Hepsini saymaya kalkarsak sayfalar yetmeyeceğinden aralarından öne çıkan yedi tanesini seçmeyi uygun gördüm. Bakalım 2018 yılının yazında neler varmış. Bu arada, listede sıralama karışıktır.

Merakla Beklenen 2018 Yaz Animeleri

1-) Shingeki no Kyojin 3

Açılışı ağır toplardan birisiyle yapmasak olmazdı:) Gelmiş geçmiş en iyi anime – manga serilerinden birisi olarak gösterilen Shingeki no Kyojin’in üçüncü sezonu 23 Temmuz’da başlıyor. Birçoğumuz animeyi bıraktığımız yerden mangası ile devam etsek de, eminim yeni bir titan sezonu için heyecanlanmayan yoktur. Bir önceki sezonun bıraktığı yerden devam edecek olan Shingeki no Kyojin’de bakalım Eren ve arkadaşları daha ne dertler çekecek:)

Merakla Beklenen 2018 Yaz Animeleri

2-) Overlord III

Listenin ikinci sırasında bir devam sezonu daha var.  İlk olarak 2015 yılında karşımıza çıkan ve MMO tarzı ile çok sevilen Overlord, ikinci sezonundan sadece üç ay sonra üçüncü sezonu ile sevenlerinin karşısına çıkacak. Yayın tarihi 10 Temmuz ve Ainz-sama ile kumpanyası yine tam kadro karşımızda olacak.

Merakla Beklenen 2018 Yaz Animeleri

3-)Grand Blue

Devlerden ve online oyunlardan sonra bu sefer hayatın içinden tarzına geçiş gerçekleştiriyoruz. Komedi içerikli Grand Blue, klasik bir okul – komedi animesi. Farkı ise lise yerine üniversiteli gençlere yer veriyor olması. Deniz kenarı, yakışıklı erkekler ve güzel kızları ile dalış malzemeleri satan Grand Blue adındaki dükkanın çevresinde dönecek olan olaylar bakalım nasıl aktarılacak? Akranlarından sıyrılan bir seri mi olacak yoksa kaybolup gidecek mi? 14 Temmuz’da göreceğiz.

Merakla Beklenen 2018 Yaz Animeleri

4-) Banana Fish

Adına kanıp da garip ya da çocuksu bir şey beklemeyin. Vietnam savaşı, delirip arkadaşlarını vuran bir asker ve o günden beri ağzından çıkan sadece iki kelime: Banana Fish. New York’ta ise bir dizi cinayetler meydana gelmektedir ve altın sarısı saçları ile yakışıklı çete lideri Ash Lynx kendisini ummadığı olayların içinde bulacaktır. Aksiyon, dram ve entrika sevenlerin Banana Fish’i takibe almalarını öneririm. 5 Temmuz’da yazılanlara layık olabilir mi? Hep beraber göreceğiz.

Merakla Beklenen 2018 Yaz Animeleri

5-) Free –Dive to the Future-

Bu yaz güneşe ve suya doyacağız gibi:) Grand Blue’dan sonra 12 Temmuz’da sevilen seri Free de yeni sezonu Dive to the Future ile ekranlara gelecek. Free’yi az çok biliyoruz. Rengarenk saçlar, baklavalı çocuklar ve dalış kulübü ile komedi unsurları ile harmanlanmış güzel bir seriydi. Dolayısıyla yeni sezondan beklentilerimiz de yüksek. Aslında animenin en büyük handikapı da bu değil mi? Beklentileri yükseltip bu beklentilere layık olmayı başaramayan maalesef çok anime serisi var.

Merakla Beklenen 2018 Yaz Animeleri

6-) Island

1 Temmuz’da başlayacak olan bu anime ilk olarak ismi ile dikkatimi çekti. 2016 yapımı bir visual novel (görsel roman) oyunu uyarlaması olan anime, Urashima adındaki bir adada geçiyor. Ana karadan bayağı uzakta olan bu adada insanlar keyfi-keder bir yaşam sürmekteydi. “Teydi” diyorum çünkü beş yıldır bir dizi talihsiz olaylar meydana gelmeye başlamıştır ve üç aileden üç kız yaşananları çözmenin peşindedir. Tüm bunlara bonus olarak da sahilde nereden geldiği belli olmayan baygın bir adam bulunur. Üstelik dediğine göre gelecekten gelmektedir! Eh, başlangıç için fena değil. Devamını ise yayınlanmaya başladığında göreceğiz.

Merakla Beklenen 2018 Yaz Animeleri

7-) Back Street Girls

Azıcık yaşı olanlar bilir; bir zamanlar Back Street Boys vardı, hatırladınız mı? Tam adıyla Back Street Girls: Goku Dolls’un isim benzerliği dışında Boys’larla bir alakası yok:) Üç yakuza bir kez daha patronlarını hayal kırıklığına uğratınca patron onlara iki seçenek sunar: Ya onurlu bir şekilde intihar edin ya da Tayland’a giderek cinsiyet değiştirme ameliyatı ile birer idole dönüşün! Yakuzalar hayatta kalabilmek için idol olmaya razı gelirler ve üstelik popüler de olurlar! Lakin budan sonra yaşayacakları ise pek iç açıcı olmayacaktır. 4 Temmuz’da başlayacak olan serinin açıkçası ilginç bir senaryosu var. İşlenişin iyi olup olmadığını ise zaman gösterecek.

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz
Adınızı buraya giriniz