Merak Edenlere Geleneksel Japon Kahvaltısı

0
68

Merak Edenlere Geleneksel Japon Kahvaltısı

Bildiğiniz gibi Japonya binlerce adadan oluşan bir ada ülkesi. Engebeli ve tarıma fazla elverişli olmayan arazisi sebebiyle Japonya’da çok yerde göreceğiniz okyanus ürünleri oluyor. Bu sebeple her öğün illa ki sofranızda balık benzeri yemek görmeniz çok normal.

Merak Edenlere Geleneksel Japon Kahvaltısı

Gelelim şimdi geleneksel Japon kahvaltılarına. Yukarıda da bahsettiğim gibi Japonlar kahvaltıya balık yiyerek başlıyorlar. Bu balıklar içerisinde somon ve uskumru balıkları kahvaltıda en çok tüketilen balıklardır. Kahvaltı sofralarının vazgeçilmez diğer lezzetler ise Miso (soya) çorbası ve baharatlı turşu. Japonya’ya gidip de geleneksel bir Japon kahvaltısı yemek istediğiniz önünüze konulacak iki şey pilav (gohan) ve balıktır.

Merak Edenlere Geleneksel Japon Kahvaltısı

Yumurtayı da kahvaltıda tercih eden Japonlar, az pişmiş olarak yumurtalarını yemeyi tercih ediyorlar. Peynir ya da ekmek kullanmıyorlar ve peynir yerine genellikle soya fasulyesinden yapılan tofuyu tercih ediyorlar. İçecek olarak ise benim gibi bir çay bağımlısının da merak ettiği yeşil çay içiyorlar.

Eğer Japonya’ya gider ve kahvaltıda önünüze gelenleri gördükten sonra vereceğiniz tepki ”sabah sabah balık mı yenir” olmaması dileklerimle. Eee lafı fazla uzatmadan, herkese itadakimasu!

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz
Adınızı buraya giriniz