Karanlığın Ardındaki Sır | God Eater

0
52

Karanlığın Ardındaki Sır | God Eater

2015 Sonbahar sezonun dikkat çeken anime serilerinden God Eater, Bandai Namco firmasının aynı isimdeki PSP oyunundan uyarlandı. Karanlık öyküsü ve dikkat çekici animasyon tekniği ile izleyiciyi ekranlara kilitlemeyi başarmıştı.

12 Temmuz 2015-26 Mart 2016 tarihleri arasında 13 bölüm olarak seyirci ile buluşan anime serisi, MyAnimelist‘de 10 üzerinden 7.55 puan alarak izleyicinin ilgisini çekmeyi başardı. Aksiyon, fantastik, askeri ve bilim-kurgu etiketlerini üzerinde taşıyan anime serisinin her bölümü seyirci tarafından ilgiyle karşılanmıştı.

Özellikle çizim tekniği ve karakterleriyle izleyici de etki bırakan serinin ikinci sezonun ise çalışmalarının devam ettiği açıklanmıştı. Ayrıca oyunun devam serisi God Eater 2: Rage Burst, Avrupa genelinde 30 Ağustos’ta satışa sunulmuştu. Animenin de 2017 yılında sunulması bekleniyor.

Karanlığın Ardındaki Sır | God EaterAnime serisinin yapımcılığını ise Fate/Zero, Kara no Kyoukai serilerine imza atan ufatable Stüdyosu üsteleniyor. Diğer yapımcılar arasında ise Bandai Visual, Lantis,Anime Consortium Japan yer alıyor.

Anime serisinin yönetmenlik koltuğunda Futakoi Alternative, Kara no Kyoukai  gibi serilerde görev alan Takayuki Hirao yer alırken senaristliğini ise Fate/Zero, Kara no Kyoukai gibi serilerde görev alan Takashi Suhara üstleniyor.

Karanlığın Ardındaki Sır | God Eater

Serinin karakterine sesleriyle renk katan seiyuu kadrosunda önemli isimler yer alırken annesini ve babası Aragami adı verilen canavar tarafından öldürülen Alisa karakterini Maaya Sakamoto seslendirirken dış bölgeden istenmeyen kişi olarak birliğe alınan Utsugi Lenka karakterini ise Ryuuichi Kijima canlandırmaktadır. Serinin diğer önemli karakterleri olan Ridou’yu Hiroaki Hirata, Souma karakterini ise Kazuya Nakaicanlandırmaktadır. Karakter seslendirmeleri oldukça kaliteli olan seriyi izlerken karakterlerin ruh dünyasına inmek garanti.

Karanlığın Ardındaki Sır | God Eater

Animenin konusuna dönecek olursak 2071 Japonya’sında dünya Aragami adı verilen gizemli yaratıklar tarafından neredeyse yok edilmenin eşiğine gelmiştir. Korunaklı bölgede hüküm süren Fenrir adındaki örgüt Aragamileri temizlemek ve onlardan elde ettikleri çekirdeklerle yeni bir yaşam alanı oluşturacak bir proje yürütmektedir. Fenrir bünyesinde görev alan bağışıklığı yüksek olan God Eater adı verilen kişiler, kullandıkları God Arcs ismi verilen silahları kullanmaktadır. Utsugi Lenka’da korunaklı bölgenin dışında kalan topraklarda yaşamını devam ettirirken birgün Fenrir tarafından teste tabi tutulur ve God Eater olarak korunaklı bölgeye alınır. Eğitimini tamamlayan Lenka, efsane ekip adı verilen öncü tim ile Aragami avlamanın hayallerini kurmaya başlar. Acaba Lenka’nın başına neler gelecektir? Dünya Aragamilerden temizlenecek midir? Gerek izleyiciyi içine alan müzikleriyle, alışılmışın dışındaki karanlık çizimleriyle bu eşsiz seriyi listenize almanızı tavsiye ederim. Merak edenler için tanıtım videosunu şuraya iliştiriyorum. İyi seyirler.

Önceki İçerikJapon Sinema E-Dergisi’nin 11. Sayısı okurlarla buluştu!
Sonraki İçerikYeni Başlayanlara 5 Japon Dizisi
20 Mart 1991 ‘de Yomra ‘da doğdu. 2010’da Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünden Haziran 2014’de mezun oldu. Marmara Üniversitesi Sinema bölümünde Yüksek Lisans yaptı. * Haziran 2013'te, T.C. Dış İşleri Bakanlığı destekli yönetmenliğini Gökhan Yorgancıgil'in yaptığı Afrika ve Osmanlı filminde yapımcı asistanı olarak görev aldı. * Aralık 2015'te, Japon kültürü ve sanatı üzerine yayın yapan Japon Sineması Platformu'nu kurdu. * Ocak 2016'da Japon Sinema Dergisi'ni yayınlamaya başladı. (YATTAA DERGİSİ) *Ağustos 2016'da Japon Müziği Dergisi'ni yayınlamaya başladı. (SONATA DERGİSİ) * Ağustos 2016'da Japon Medya şirketi Crypton Future Media ile "VOCALOİD DÜNYASI VE HATSUNE MİKU" kataloğu çalışması için işbirliği yaptı. * Aralık 2016'da, Japon Yayınları'ndan kollektif yazar ekibiyle "BAŞLANGICINDAN GÜNÜMÜZE JAPON SİNEMASI" kitabını çıkardı. * Ekim 2017'de, Japon Yayınları'ndan kollektif yazar ekibiyle "TEZUKA'DAN MİYAZAKİYE ANİME VE MANGA" kitabını çıkardı.

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz
Adınızı buraya giriniz