Japonya’da Yalnızca İçecek Otomatlarında! Yeni Coca Cola Coffee Plus!

0
63

Japonya'da Yalnızca İçecek Otomatlarında! Yeni Coca Cola Coffee Plus!

Herkese merhaba. Ben Tokyo’dan Zeynep! Bugün 11 Eylül’de Kanto (Tokyo’nun da içinde bulunduğu bölge), Tokai ve Minami-tohoku bölgelerinde yalnızca içecek otomatlarında (jap. 自動販売機 jidohanbaiki) satışa çıkan CocaCola’nın yeni karışımı Coffee Plus’tan bahsetmek istiyorum.

Japonya’nın (ve yapılan amatör karışımlar dışında sanırım dünyanın) ilk kahve tadı olan kolası. Birkaç yerde reklamına rastlamıştım ama başlarda çok ilgimi çekmedi açıkcası. Evimin yakınındaki jihanki’de görüp sonunda Shibuya’da 130yen’e (yaklaşık 4.10tl) satın aldığım kahve-kola beni oldukça şaşırttı. Bildiğimiz asitli kola tadı, kolayı yuttuktan sonra yerini buzlu kahveye bıraktı. Değişik olan kısmı ise kahve ve kola tadının ağızda karışmaması. İçeride bir savaş oluyor sanki. Tam kola tadını aldım derken kahveyle final oluyor. Ve kutu bitene kadar bu durum devam ediyor.
Japonya'da Yalnızca İçecek Otomatlarında! Yeni Coca Cola Coffee Plus!

Standart kutu CocaCola (330ml)’nın yarısı kadar bir gramajı var(190ml). Sadece jihanki’de satılıyor olması da ilginç! Markete girip sıra bekleyip zaman kaybetmek yerine işe ya da bir başka yere giderken makinenin önünde yaklaşık 10saniyede ilk yuduma kavuşabilirsiniz. Bu da bir başka satış politikası olmalı.

Hızlı ve güçlü bir kafein etkisi var. Sonuçta kahve ve kola ikilisinden bahsediyoruz. Kutunun üzerinde “%50 daha çok kafein %50 daha az kalori” yazıyor. Kolanın içindeki kafein kahveyle giderildiği için kaloride bir azalış söz konusu. Yapılan yorumlarda sanki CocaCola Zero ile kahve içiyormuş hissi yazıyor. Kolayla pek arası olmayanlar sırf meraktan bile alabilir.

Yazar: Zeynep Çiftçi

Önceki İçerikUmutsuzca Devamını Beklediğimiz Anime Serileri
Sonraki İçerikOndekoza Japon Davulu Konseri
20 Mart 1991 ‘de Yomra ‘da doğdu. 2010’da Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünden Haziran 2014’de mezun oldu. Marmara Üniversitesi Sinema bölümünde Yüksek Lisans yaptı. * Haziran 2013'te, T.C. Dış İşleri Bakanlığı destekli yönetmenliğini Gökhan Yorgancıgil'in yaptığı Afrika ve Osmanlı filminde yapımcı asistanı olarak görev aldı. * Aralık 2015'te, Japon kültürü ve sanatı üzerine yayın yapan Japon Sineması Platformu'nu kurdu. * Ocak 2016'da Japon Sinema Dergisi'ni yayınlamaya başladı. (YATTAA DERGİSİ) *Ağustos 2016'da Japon Müziği Dergisi'ni yayınlamaya başladı. (SONATA DERGİSİ) * Ağustos 2016'da Japon Medya şirketi Crypton Future Media ile "VOCALOİD DÜNYASI VE HATSUNE MİKU" kataloğu çalışması için işbirliği yaptı. * Aralık 2016'da, Japon Yayınları'ndan kollektif yazar ekibiyle "BAŞLANGICINDAN GÜNÜMÜZE JAPON SİNEMASI" kitabını çıkardı. * Ekim 2017'de, Japon Yayınları'ndan kollektif yazar ekibiyle "TEZUKA'DAN MİYAZAKİYE ANİME VE MANGA" kitabını çıkardı.

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz
Adınızı buraya giriniz