Japonya’da Yalnızca İçecek Otomatlarında! Yeni Coca Cola Coffee Plus!

0
111

Japonya'da Yalnızca İçecek Otomatlarında! Yeni Coca Cola Coffee Plus!

Herkese merhaba. Ben Tokyo’dan Zeynep! Bugün 11 Eylül’de Kanto (Tokyo’nun da içinde bulunduğu bölge), Tokai ve Minami-tohoku bölgelerinde yalnızca içecek otomatlarında (jap. 自動販売機 jidohanbaiki) satışa çıkan CocaCola’nın yeni karışımı Coffee Plus’tan bahsetmek istiyorum.

Japonya’nın (ve yapılan amatör karışımlar dışında sanırım dünyanın) ilk kahve tadı olan kolası. Birkaç yerde reklamına rastlamıştım ama başlarda çok ilgimi çekmedi açıkcası. Evimin yakınındaki jihanki’de görüp sonunda Shibuya’da 130yen’e (yaklaşık 4.10tl) satın aldığım kahve-kola beni oldukça şaşırttı. Bildiğimiz asitli kola tadı, kolayı yuttuktan sonra yerini buzlu kahveye bıraktı. Değişik olan kısmı ise kahve ve kola tadının ağızda karışmaması. İçeride bir savaş oluyor sanki. Tam kola tadını aldım derken kahveyle final oluyor. Ve kutu bitene kadar bu durum devam ediyor.
Japonya'da Yalnızca İçecek Otomatlarında! Yeni Coca Cola Coffee Plus!

Standart kutu CocaCola (330ml)’nın yarısı kadar bir gramajı var(190ml). Sadece jihanki’de satılıyor olması da ilginç! Markete girip sıra bekleyip zaman kaybetmek yerine işe ya da bir başka yere giderken makinenin önünde yaklaşık 10saniyede ilk yuduma kavuşabilirsiniz. Bu da bir başka satış politikası olmalı.

Hızlı ve güçlü bir kafein etkisi var. Sonuçta kahve ve kola ikilisinden bahsediyoruz. Kutunun üzerinde “%50 daha çok kafein %50 daha az kalori” yazıyor. Kolanın içindeki kafein kahveyle giderildiği için kaloride bir azalış söz konusu. Yapılan yorumlarda sanki CocaCola Zero ile kahve içiyormuş hissi yazıyor. Kolayla pek arası olmayanlar sırf meraktan bile alabilir.

Yazar: Zeynep Çiftçi

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz
Adınızı buraya giriniz