Japonya’da Sevgililer Günü 4 Favori Mekan

0
65
Japonya'da Sevgililer Günü 4 Favori Mekan

Her ne kadar 14 Şubat’ı geride bırakmış olsak da sevginin dünyamızda yeri hiçbir zaman bir gün ile sınırlandırılamayacak kadar derin ve tutkulu… Japonya’da sevgililer günü nasıl mı kutlanıyor? Japonya’da sevgililer günü en çok tercih edilen romantik mekanlar nereler mi?

İster inanın ister inanmayın, Sevgililer Günü, Japonya’da başka bir boyutta kutlanıyor. Tokyo başta olmak üzere ülkenin şehirlerinde mağazalar ve alışveriş merkezleri sevgililer gününe özel ürünler ve çeşit çeşit çikolatalarla doluyor. Japonya’da sevgililerin birbirlerine çikolata verme gibi ritüelleri var. Tabii, bu sevgililer gününü kutlamak için doğru mekan seçimi de en önemlisi. Sevgililer gününe özel olarak Japon aşıkların en çok gittikleri romantik yerler burada! Not alın, bakarsınız aşkınızı Japonya’da ilan edersiniz!

Japonya'da Sevgililer Günü 4 Favori Mekan

Kyoto

Japon kültürünün ve tarihinin önemli şehirlerinden Kyoto, eskinin ve yeninin bir arada olduğu bir şehir. Sevgililer gününü, Japonya’nın eski başkentinde Kiyomizu Tapınağı’nda anlamlı “aşk taşını” ziyaret edebilirsiniz. Ya da Gion bölgesinde yer alan geleneksel Japon sokaklarında romantik bir gezintiye çıkabilirsiniz. Ayrıca geleneksel kimono ve düğün merasimi seçenekleri ile aşkınıza yeni bir deneyim katabilirsiniz.

Japonya'da Sevgililer Günü 4 Favori Mekan

Miyajima

Alışılmışın dışında bir kutlama olsun diyorsanız Hiroşima körfezinde yer alan ünlü Miyajima’da sevgililer gününü kutlayabilirsiniz. Geleneksel sokakları, huzurlu atmosferi ile gün batımını Itsukushima Tapınağı’nda karşılayabilirsiniz. Yüzen torii kapısının önünde güneşin denizde kayboluşunu izleyebilirsiniz. Japonya’da görebileceğiniz en güzel manzaralardan biri diyebiliriz.

Japonya'da Sevgililer Günü 4 Favori Mekan

Tokyo Kulesi

Geleneksel etkinliklerin yanında Tokyo gençlerinin sevgililer gününde en çok yaptıkları etkinliklerden biri de Tokyo Kulesi’nde manzarayı izlemek. Çikolataları yedikten sonra biraz spor biraz da romantik bir aktivite yapalım diyenlerin tercihi Tokyo Kulesi olabilir. Sevgililer gününde Valentine tırmanma etkinliği düzenleniyor. Saat 16.00 – 21.00 arasında düzenlenen etkinlikle 600 basamak çıkarak gözlem terasına çıkabilir, Tokyo’nun büyüleyici manzarasına sevgilinizle bakabilirsiniz.

Japonya'da Sevgililer Günü 4 Favori Mekan

İmparatorluk Sarayı Doğu Bahçeleri &Shinjuku Gyoen

Tokyo İstasyonu’na 5-10 dakikalık yürüme mesafesinde kolay ulaşılabilir bir konumda yer alan İmparatorluk Sarayı bahçeleri, eski Edo Kalesi’ne yakındır. Ve İmparatorluk Sarayı’nın bir parçasıdır. Kusursuz Japon bahçelerinin dinginliği ve doğa içerisinde sevgilinizde güzel bir yürüyüş yapabilir, bahçelerde zaman geçirebilirsiniz.

Bir diğer romantik durağımız Shinjuku Gyoen, Doğu Shinjuku İstasyonu’na sadece 10 dakikalık yürüme mesafesinde.İçerisinde yer alan göletler ve ağaçlar ile sevgililere romantik bir ortam sunuyor. Japon bahçelerinin yanı sıra Fransız tarzında bir bahçede yer almakta. Shinjuku Gyoen, ayrıca her baharı izleyen kiraz çiçeği için popüler bir mekandır.

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz
Adınızı buraya giriniz