Japonya’da Kış Mevsiminde Ziyaret Edilecek En İyi Yerler

0
132

Japonya'da Kış Mevsiminde Ziyaret Edilecek En İyi YerlerJaponya’da kış mevsimi demek çok fazla kar demek, ancak soğuğun keyfinizi kaçırmasına izin vermeyin. Aslında, kış ayları ada ülkesini ziyaret etmek için belki de en iyi zamandır. Japonya’nın dağlık arazisi ve çok sayıda yanardağ göz önüne alındığında, bu nedenle hiçbir zaman bir kayak pistinden veya bir kaplıcadan çok uzak değilsiniz. Japonya’da kış mevsimi, kentsel yayılmanın ötesine geçmek ve ülkeyi; geleneklerini ve yerel gibi mutfağı deneyimlemek için harika bir fırsat. Japonya’da kışın yapılacak şeyler arıyorsanız, Japonya’yı daha önce hiç görmediğiniz gibi görmek için bu listeye göz atmakta fayda var. İşte Japonya’da kış mevsiminde ziyaret edilecek en iyi yerler!

Japonya'da Kış Mevsiminde Ziyaret Edilecek En İyi Yerler

1. Shirakawa-go, Gifu

Burası UNESCO Dünya Mirası Listesi popüler bir kış yeridir ve nedenini görmek hiç de zor değil. Bazıları 250 yaşından büyük olan bu büyüleyici, karla kaplı sazdan çatılı çiftlik evlerine hemen aşık olacaksınız. Bu çatıların inşa edildiği stil, gasshou-zukuri olarak bilinir veya duada bir araya getirilmiş bir Budist rahipin ellerini andırır. Tek bir çivi olmadan inşa edilen bu çatılar, Japon Alpleri’nde yıllık yoğun kar yağışına dayanacak şekilde yapılmıştır. Bu gassho tarzı çiftlik evlerinden bazıları da konaklama işlevi görür. Bu yüzden kışın Japonya’da yapılacak unutulmaz şeyleri düşünüyorsanız, neden geceyi bu rustik evlerden birinde geçirmiyorsunuz?

Japonya'da Kış Mevsiminde Ziyaret Edilecek En İyi Yerler

2. Nikko

Soğuk aylarda, Nikko’nun Dünya Mirası alanları, Japonya’nın zengin tarihini ve kültürünü kutlayan UNESCO kış harikalar diyarına dönüşüyor. Nikko’nun ünlü cazibe merkezi olan Nikko Toshogu Tapınağı, yaklaşık 3 yüzyıl boyunca Japonya’yı yöneten Tokugawa Shogunate’in kurucusu ve ilk shogunu olan Tokugawa Ieyasu’nun ebedi evidir. Nikko’nun türbelerinin ve tapınaklarının ayrıntılı mimarisini keşfettikten sonra, her biri farklı renklere, kokulara ve iyileştirici özelliklere sahip olan bölgedeki birçok kaplıcadan birine dalabilirsiniz.

Japonya'da Kış Mevsiminde Ziyaret Edilecek En İyi Yerler

3. Otaru, Hokkaido

Japonya’da kış mevsiminde, en yoğun kar, yıllık Sapporo Kar Festivali’nin tadını çıkarabileceğiniz Hokkaido’ya düşer. Ancak, 45 dakikalık bir tren yolculuğu yaptıktan sonta Japonya’nın en kuzeyindeki adanın gelişmesi için önemli bir şehir olan liman şehri Otaru’ya gidebilirsiniz. Tuğla depolar ve Viktorya tarzı sokak lambaları Otaru Kanalı’nda sıralanarak ona belirgin bir Avrupa hissi veriyor. Geceleri mutlaka ziyaret edin ve Otaru sokaklarının kardan adamlar ve mum ışığı ile süslendiği Şubat ayında düzenlenen Otaru’nun Kar Işığı Yolu ile büyülenin.

Japonya'da Kış Mevsiminde Ziyaret Edilecek En İyi Yerler

4. Ginzan Onsen, Yamagata

Bu kaplıca kasabasının karlı sokaklarında bir kış gecesi yürüyüşü, geçtiği zamanlarda bir duyguyu veya özlemi tanımlamak için kullanılan Japonca kelime olan “natsukashii” duygularını hemen harekete geçirecektir. Ginzan Onsen gerçekten göze çarpan bir manzara, ahşap hanlar Ginzan Nehri’yle adaştır. Bu yapılar 20. yüzyılın başından ortalarına kadar inşa edilmiştir. Gazlı sokak lambaları geceleri yumuşak bir şekilde titreyerek karda ve nehrin yüzeyinde hafif bir sarı ışık yayar.

Japonya'da Kış Mevsiminde Ziyaret Edilecek En İyi Yerler

5. Hakuba

1998 Nagano Kış Olimpiyatlarına ev sahipliği yaptıktan sonra uluslararası üne kavuşan Hakuba kayak merkezleri, Olimpiyat tesislerindeki becerilerinizi test edebileceğiniz birkaç yerden biri. Kar sporu meraklıları 11 ayrı tatil köyünün yamaçlarına vurarak kendilerini evlerinde hissedecekler, ancak Japonya’daki kışın en tuhaf ve popüler manzaralarından birini görme fırsatını yakalamak isterseniz Kar Maymun Parkı’nı ziyaret edin; kar maymunları Jigokudani kaplıcalarında mutlu bir şekilde banyo yapıyor.

Japonya'da Kış Mevsiminde Ziyaret Edilecek En İyi Yerler

6. Yuzawa, Niigata

Yuzawa, ünlü Japon Nobel ödülü sahibi Yasunari Kawabata tarafından yazılan bir roman olan Snow Country’nin (Yukiguni) zemini. Japonya Denizi’ne bakan bölgenin adı olan Yukiguni, 4 veya 5 metre derinliğe kadar yoğun, uzun süreli kar yağışı alır. Soyutlanma, kitabın ana teması olsa da, burada yalnız hissetmeyeceksiniz. Yuzawa, turizmi yerli ve yabancı gezginleri bu nefes kesici kış harikalar diyarını ziyaret etmeyi teşvik eden için bir hükümet girişimi olan Japonya’nın Kar Ülkesi Turizm Bölgesi’nin kalbinde yer almaktadır.

Japonya'da Kış Mevsiminde Ziyaret Edilecek En İyi Yerler

7. Kawaguchi Gölü

Bu kış, yüksek adrenalin dağ sporlarını deneyimleyin ve Kawaguchi Gölü’nün yüzeyine yansıyan karla kaplı Fuji Dağı’nın sakin manzarasına bakın. Fuji Beş Göllerinden biri olan Kawaguchi-ko, Fuji Dağı’nın dibinde yer almaktadır. Japonya’nın tartışmasız kültürel sembolünün nefes kesen manzarası için sabahın erken saatlerinde veya öğleden sonra ziyaret edin.

Kaynak: japanobjects.com

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz
Adınızı buraya giriniz