Japonya Kyoto Tapınakları: Otagi Nenbutsu-ji

0
60

Japonya Kyoto Tapınakları: Otagi Nenbutsu-ji

Kyoto, Japonya’nın en güzel tapınaklarıyla süslenmiş eski başkenti.

Hepsi birbirinden harika, binlerce tapınağın Kyoto’da bulunması kuşkusuz tesadüfi bir durum değil, bu durumda imparatorun şehri olmasının bunda büyük payı var. Kyoto’nun doğası ve tapınakları birbiriyle o kadar uyumlu ki, sanki biri diğeri olmadan güzelliğini, anlamını kaybedecekmiş gibi.

Tapınaklar diyarı Kyoto’nun batı yakasında, sessiz ve dingin ormanın ücra bir bölgesinde, biraz ürkütücü atmosferiyle hayli değişik, pek bilinmedik bir tapınak var, adı Otagi Nenbutsuji. 1200 rakan heykeli tapınağın en etkileyici yanı. Rakanlar bizzat Buda’nın kendi eğittiği havarileriymiş. Heykellerin her biri farklı bir vücut dili ve yüz ifadesi ile şekillenmiş.

Heykellerin arasında bir keşife çıkarak en hoşunuza giden rakanı seçip bir hatıra pozu vermelisiniz.

Önceki İçerikMayoiga Anime Tanıtımı
Sonraki İçerikShyunko’dan 2016 İlkbahar Anime Listesi İncelemesi
20 Mart 1991 ‘de Yomra ‘da doğdu. 2010’da Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünden Haziran 2014’de mezun oldu. Marmara Üniversitesi Sinema bölümünde Yüksek Lisans yaptı. * Haziran 2013'te, T.C. Dış İşleri Bakanlığı destekli yönetmenliğini Gökhan Yorgancıgil'in yaptığı Afrika ve Osmanlı filminde yapımcı asistanı olarak görev aldı. * Aralık 2015'te, Japon kültürü ve sanatı üzerine yayın yapan Japon Sineması Platformu'nu kurdu. * Ocak 2016'da Japon Sinema Dergisi'ni yayınlamaya başladı. (YATTAA DERGİSİ) *Ağustos 2016'da Japon Müziği Dergisi'ni yayınlamaya başladı. (SONATA DERGİSİ) * Ağustos 2016'da Japon Medya şirketi Crypton Future Media ile "VOCALOİD DÜNYASI VE HATSUNE MİKU" kataloğu çalışması için işbirliği yaptı. * Aralık 2016'da, Japon Yayınları'ndan kollektif yazar ekibiyle "BAŞLANGICINDAN GÜNÜMÜZE JAPON SİNEMASI" kitabını çıkardı. * Ekim 2017'de, Japon Yayınları'ndan kollektif yazar ekibiyle "TEZUKA'DAN MİYAZAKİYE ANİME VE MANGA" kitabını çıkardı.

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz
Adınızı buraya giriniz