Japon Sinemasında Spor Filmleri

0
50

Japon Sinemasında Spor Filmleri

BushidoSixteenBushidouShikkusutîn

Japon kılıç sanatlarına meraklı olanlar için güzel bir önerimiz olacak. Kılıcın yoluna hizmet eden “kendo” sanatını konu alan BushidoSixteen filmi sizlerle. Genç yaştan beri yoğun bir kendo eğitimi alan Kaori’nin yolu uğraşı sayesinde Sanae ile kesişir. Sanae, rastlantı icabı ortaokul döneminde kendo yapmaya başlamıştır ve bir süre sonra Kaori’nin rakibi olmuştur. Sanae’nin ilk zamanlar kendo umurunda değilken zamanla Kaori yenme hırsıyla yanıp tutuşarak  tek uğraşı haline gelir. Sanae, Kaori’yi yenebilecek midir? Bakalım, kendo onların yollarını nasıl çizecektir!

Japon Sinemasında Spor Filmleri

TheBatteryBatterî

İlkokula başlamadan Okayama’ya taşınan Takumi, arkadaşı olamayan içine kapanık biridir. Hayatında önemli yere sahip olan beyzbola atıcı olarak devam eden Takumi’nin buraya taşındıktan sonra yeteneklerine olan inancı zamanla kaybolur. Yeni okulunda tanıştığı Kou’nun onunla ilgilenmesi ve kendisine iyi bir atıcı-tutucu olabileceğini söylemesi üzerine içerisinde bir ışık yanar. Sonra ne mi olacaktır? Merak edenleri Japonya’da beyzbol macerasına davet ediyoruz!

Japon Sinemasında Spor Filmleri

WaterboysWōtāBōizu

Yüzme meraklıları için güzel bir önerimiz var. Animesi kadar izleyici de ilgi uyandırmayı başaran Waterboys filmi Tadano Lisesi’nde yüzme ekibindeki gençlerin macerasını sizlerle buluşturuyor. Lisede yapılacak olan festival için iyi bir gösteri hazırlamak isteyen Suzuki ekibi zoru başarabilecek midir? Su sporu olarak yüzme sizce ne kadar sanata dönüşebilir, izleyelim görelim.

Japon Sinemasında Spor Filmleri

Tomorrow’s JoeAshitanoJô

Yetimhaneden kaçan ve gecekondu mahallesinde yaşayan Joe Yabuki, sorunları olan genç bir adamdır. Bir gün mahallede rastlantıyla boks eğitmeni Danpei ile tanışır. Ancak asi tavırları onun hapse girmesine sebep olur ve bir yıl hapisle cezalandırılır. Burada tüy siklet boks şampiyonu Rikiishi ile tanışır o da bir gazeteciyi dövmek suçundan hapistedir.Rikishi, Joe’nun yumruklarının gücünü farkeder ve aralarında bir rekabet başlar.Acaba son zilden önce kim yere serilecektir! Merak edenleri Japonya’da boks yolculuğuna çıkarıyoruz.

Japon Sinemasında Spor Filmleri

Kano Kano

Tayvan’da yaşayan eski beyzbol oyuncusu Masatoshi Nagase, Koshien’e girme hayalleri kurmaktadır. Farklı işlerle uğraşan bir grup genci bir araya getirerek onlara başarıya giden yolda rehberlik etmeye karar verir. Nagase Japonya’daki liselerarası beyzbol şampiyonasına katılma yolundaki zorlu engelleri aşabilecek midir? Tayvan topraklarında Japonların beyzbol hikayesi tanık olmak istiyorsanız, bu film tam size göre!

*Bu yazı Japon Sineması E-dergisinin 20.sayısında yayınlanmıştır.

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz
Adınızı buraya giriniz