Japon Sineması E-Dergisinin 15.sayısı Okurlarla Buluştu !

0
51

Japon Sineması E-Dergisinin 15.sayısı Okurlarla Buluştu !Japon Sineması E-dergimizin 15.sayısının “Sinema Dosyası”  bölümünde Japon Sinemasında Propaganda ve Sansür konusuna yer verirken; Hot Road ve Late Spring filmlerini ele alıyoruz. Ayrıca güzel ve dramatik bir animasyon olan Hal anime filmine de bu bölümde yer veriyoruz.

“Anime-Manga Dosyası”nda Hanasakeru Seishun serisini sizlerle buluştururken; Japonya’daki Manga Dergilerine yer verdik. Japonya’da sakura en çok duyduğumuz isimlerden bir tanesi. Temamız da baharın gelişiyse madem, seri isminde “sakura” geçen 6 mangaya bu bölümde yer verdik.

“Japon Kültürü Dosyası”nda Japonya’da baharın kutlandığı Bahar Festivallerine yer veriyoruz. Buna ek olarak bahar demek piknik demek; Japonya’daki güzide piknik mekânları da bu bölümde yer alıyor. Ayrıca alkolsüz geleneksel Japon içecekleri nelerdir derseniz o da bu bölümde.

“Japon Edebiyatı Dosyası”  bölümünde ise Japonca metinlerde artan çevrelerden aldığımız cesaretle Türkçeye’uyarlanmasını istediğimiz 1970 sonrası çıkan Japon edebiyatı başyapıtlarını sizler için tanıtıyoruz.

Kurulduğu ilk günden bugüne JSP olarak, platforma destek olan tüm okurlara, yazarlara ve iş ortaklarına teşekkür ediyoruz.

Yeni sayıda görüşmek dileğiyle.

Dergiyi okumak için linke tıklayabilirsiniz: 

https://issuu.com/japonsinemasi/docs/japon_si__nema_dergi__si___sayi_15

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz
Adınızı buraya giriniz