Japon Sineması E-Dergisinin 14.sayısı Okurlarla Buluştu !

0
50

Japon Sineması E-Dergisinin 14.sayısı Okurlarla Buluştu !

Japon Sineması E-Dergisinin 14.sayısı Okurlarla Buluştu !

Japon Sineması E-dergimizin 14.sayısının “Sinema Dosyası”  bölümünde Shinto Kanedo Sineması’na ve Kanedo’nun ölümsüz filmlerinden Onibaba filmine ve Japon emektar görüntü yönetmenlerine yer veriyoruz. Ayrıca Takeshi Kitano’nun 1963 yapımı High and Low filmine ve dönemin popüler oyuncularından Yamada Ryousuke’ye yer verdik.

“Anime Dosyası”nda Satoshi Kon ve anime filmlerini sizlerle buluştururken; Yasuhiro Yoshiura’nın Sakasama no Patema animesine yer verdik. Ayrıca polisiye anime severler için anime listesi ve en popüler yandere karakterler listesi de bu bölümde sizleri bekliyor.

“Japon Kültürü Dosyası”nda Japonya’da baharı müjdeleyen Sakura ağaçlarına ve Sakura festivallerine yer veriyoruz. Buna ek olarak, çağın hastalığı olan Hikikomori ve Kore ve Japonya’da görülen kişilerarası ilişkilerden korku anlamına gelen Taijin Kyofusho Sendromuna yer veriyoruz.

“Japon Edebiyatı Dosyası”  bölümünde ise Japonca metinlerde artan çevrelerden aldığımız cesaretle Türkçeye’uyarlanmasını istediğimiz 1970 sonrası çıkan Japon edebiyatı başyapıtlarını sizler için tanıtıyoruz.

Kurulduğu ilk günden bugüne JSP olarak, platforma destek olan tüm okurlara, yazarlara ve iş ortaklarına teşekkür ediyoruz.

Yeni sayıda görüşmek dileğiyle.

Dergiyi okumak için linke tıklayabilirsiniz: 

https://issuu.com/japonsinemasi/docs/japon-si__nema-dergi__si__-sayi-14

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz
Adınızı buraya giriniz