Japon Sineması Dergisi Çıktı!

0
61

 

Japon Sineması Dergisi Çıktı!

[quote]Japon Sineması Dergisi 1. sayısıyla okurlarıyla buluşuyor. Aylık olarak yayınlanacak derginin bu sayısında Japon kültüründen sinemasına kadar birçok konuda içeriğe yer verildi. Gelecek sayı için dergimize sizlerde yazılarınız gönderebilirsiniz. [/quote]

Yayın hayatına başladığımız 2015 yılı Aralık ayından itibaren Japon kültürü ve sineması alanında sizlere başucu kaynağı olabilecek bir portal-yayın oluşturmak amacıyla çıktığımız yolda birinci ayımız geride kaldı.

Geride kalan bu sürede sizleri Japon sineması, Japon kültürü ve etkinlikler alanında bilgilendirmeye çalıştık. Ve daha önce dile getirilmemiş konularda aydınlatmaya çalıştık.

Japon Sineması topluluğu olarak Japon kültürü ve sineması üzerine düşünen, yazan ve çizen arkadaşları bir çatı altında toplayarak. Birlikte projeler üretme amacıyla çıktığımız yolda büyüyerek emin adımlarla ilerliyoruz.

Bu süreçte bizlere destek olan ve bizlerle birlikte bilgilenip projeye destek olan bütün arkadaşlara teşekkür ederiz.

Japon Sineması Dergimizin 1. Sayısında;

Japon Sineması tarihinden yönetmenlerle ilgili yazılara, Japon tiyatrosundan şiir sanatına.. Ve son olarak Japon kültürü ile ilgili çeşitli etkinliklere yer vererek yayın yelpazemizi geniş tutmaya çalıştık.

Aylık olarak yayınlanacak dergimizin 2. sayısı Şubat ayında çıkacak olup siz değerli okurlarımızdan gelecek yazılara da yeni sayımızda yer vereceğimiz belirtmek isteriz.

Son olarak, bizlere destek olan tüm takipçilerimize teşekkür ediyor ve Japon kültürü ve sinemasına dair bilgi dağarcığımızın daha da büyümesini diliyoruz.

Dergiyi okumak için aşağıdaki linke tıklayınız.

JAPON SİNEMASI DERGİSİ 1. SAYI

Önceki İçerikİzmir’de Japon Sakura Esintisi Etkinliği
Sonraki İçerikYaşama Sanatı
20 Mart 1991 ‘de Yomra ‘da doğdu. 2010’da Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünden Haziran 2014’de mezun oldu. Marmara Üniversitesi Sinema bölümünde Yüksek Lisans yaptı. * Haziran 2013'te, T.C. Dış İşleri Bakanlığı destekli yönetmenliğini Gökhan Yorgancıgil'in yaptığı Afrika ve Osmanlı filminde yapımcı asistanı olarak görev aldı. * Aralık 2015'te, Japon kültürü ve sanatı üzerine yayın yapan Japon Sineması Platformu'nu kurdu. * Ocak 2016'da Japon Sinema Dergisi'ni yayınlamaya başladı. (YATTAA DERGİSİ) *Ağustos 2016'da Japon Müziği Dergisi'ni yayınlamaya başladı. (SONATA DERGİSİ) * Ağustos 2016'da Japon Medya şirketi Crypton Future Media ile "VOCALOİD DÜNYASI VE HATSUNE MİKU" kataloğu çalışması için işbirliği yaptı. * Aralık 2016'da, Japon Yayınları'ndan kollektif yazar ekibiyle "BAŞLANGICINDAN GÜNÜMÜZE JAPON SİNEMASI" kitabını çıkardı. * Ekim 2017'de, Japon Yayınları'ndan kollektif yazar ekibiyle "TEZUKA'DAN MİYAZAKİYE ANİME VE MANGA" kitabını çıkardı.

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz
Adınızı buraya giriniz