Japon Sinema E-Dergisinin 18.sayısı Okurlarla Buluştu!

0
57

Japon Sinema E-Dergisinin 18.sayısı Okurlarla Buluştu!

Japon Sinema E-Dergisinin 18. sayısı okuyucuyla buluştu!

Japon Sineması olarak yayın hayatına başladığımız 2015 yılı Aralık ayından bugüne kadar Japon kültürü, sineması, edebiyatı, manga ve animeleri adına sizlere başucu kaynağı olabilecek bir yayın oluşturma ve Japonya’yı Türkiye’ye tanıtarak iki toplum arasında kültürel bir köprü kurma yolunda ilerlemeye devam ediyoruz.

2. yılımızı doldurmaya gün saydığımız bu anlamlı günlerde Japon Sinema E-Dergisinin bu sayısında “dostluk” temasını konu alarak birbirinden farklı yazıları ve yeni yazarları sizlerle buuşturuyoruz.

Japon Sineması E-dergimizin 18.sayısının “Sinema Dosyası” bölümünde Japon Sinemasındaki kadın yönetmenlere, mangalardan uyarlanan Kore dizilerine, Sayanora Bokutachi no Yuchien, Hachiko Monogatari, Koe no Katachi filmlerine yer veriyoruz.

Japon Sinema E-Dergisinin 18.sayısı Okurlarla Buluştu!

“Anime-Manga Dosyası”nda anime dünyasındaki ilişkilerini gerçek hayata yansıtan sanatçıları, shounen animelerdeki dostluk temasını, efsane Rainbow animesini, hafif okumalık light novel eserlerini okuyucuyla buluşturuyoruz.

“Japon Kültürü Dosyası”nda kanban tekniğine, Japon alfabesine, Shinto felsefesine, Japonya’nın gurur kaynaklarından sakeye ve Osaka’ya yolculuk yazı dizisinin ikinci bölümüne yer veriyoruz.

“Japon Edebiyatı Dosyası” bölümünde ise Hüseyin Can Erkin’in çevirisyle Japon Yayınlarından çıkan Osamu Dazai’nin Buruk Ayrılık kitabını okuyucu ile buluşturuyoruz.

Dergiyi okumak için tıklayınız: https://issuu.com/japonsinemasi/docs/japon_sinema_e_dergisi_say___18

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz
Adınızı buraya giriniz