Japon Sinema E-Dergisinin 17.sayısı Okurlarla Buluştu!

0
54

Japon Sinema E-Dergisinin 17.sayısı Okurlarla Buluştu!

Japon Sinema E-Dergisinin 17. sayısı okurlarla buluştu!

Japon Sineması Platformu olarak yayın hayatına başladığımız 2015 yılı Aralık ayından bugüne kadar Japon kültürü, sineması, edebiyatı, manga ve animeleri adına sizlere baş ucu kaynağı olabilecek bir yayın oluşturma ve Japonya’yı Türkiye’ye tanıtarak iki toplum arasında kültürel bir köprü kurma yolunda ilerlemeye devam ediyoruz.

Japon Sinema E-Dergimizin 17. sayısının ‘‘Sinema Dosyası’’ bölümünde Shinya Tsukamoto’nun Tetsuo The Iron Man filmine, bilim-kurgu sevenler için 5 Japon dizisine, Japonya’nın canavar sineması kaijuya ve son döneme damga vuran Ghost in the Shell filmine yer verdik. Anime-film sevenlerin kalibinde ayrı bir yere sahip Yashiuro Yasuhiro’yu eserleriyle anlattık.

Japon Sinema E-Dergisinin 17.sayısı Okurlarla Buluştu!

‘‘Anime-Manga Dosyasında’’ bu sayıda Death Note ve Bakuman gibi önemli manga serilerine imza atmış Takeshi Obata, bilim-kurgunun yarış dünyasındaki serüvenini konu alan Red Line ve anime dünyasının efsanesi Cowboy Bebop’a yer veriyoruz.

‘‘Japon Kültürü Dosyası’’ Japonya’nın gurmeler şehri olarak anılan Osaka’da yolculuğa çıkıyor ve sizleri gezilmesi gereken mekânlarla buluşturuyoruz. Öte yandan Türkiye’de faaliyet gösteren Japon kültür kuruluşlarına yer veriyoruz. Ve son olarak Japon sokaklarının asi sesi olan dünyaca ünlü moda çılgınlığı cosplayi okuyucu ile buluşturuyoruz.

Bugüne kadar bizlerden desteğini esirgemeyen tüm okurlarımıza, yazarlarımıza teşekkür ederek gelecek sayıda birbirinden ufuk açıcı konularda buluşmak dileğiyle.

Dergiyi okumak için tıklayınız: https://issuu.com/japonsinemasi/docs/japon_sinema_e-dergisi_say___17

Önceki İçerikJap-Jazz
Sonraki İçerikJaponya’nın Mushi N Bo Dergisinde yer aldık!
20 Mart 1991 ‘de Yomra ‘da doğdu. 2010’da Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünden Haziran 2014’de mezun oldu. Marmara Üniversitesi Sinema bölümünde Yüksek Lisans yaptı. * Haziran 2013'te, T.C. Dış İşleri Bakanlığı destekli yönetmenliğini Gökhan Yorgancıgil'in yaptığı Afrika ve Osmanlı filminde yapımcı asistanı olarak görev aldı. * Aralık 2015'te, Japon kültürü ve sanatı üzerine yayın yapan Japon Sineması Platformu'nu kurdu. * Ocak 2016'da Japon Sinema Dergisi'ni yayınlamaya başladı. (YATTAA DERGİSİ) *Ağustos 2016'da Japon Müziği Dergisi'ni yayınlamaya başladı. (SONATA DERGİSİ) * Ağustos 2016'da Japon Medya şirketi Crypton Future Media ile "VOCALOİD DÜNYASI VE HATSUNE MİKU" kataloğu çalışması için işbirliği yaptı. * Aralık 2016'da, Japon Yayınları'ndan kollektif yazar ekibiyle "BAŞLANGICINDAN GÜNÜMÜZE JAPON SİNEMASI" kitabını çıkardı. * Ekim 2017'de, Japon Yayınları'ndan kollektif yazar ekibiyle "TEZUKA'DAN MİYAZAKİYE ANİME VE MANGA" kitabını çıkardı.

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz
Adınızı buraya giriniz