Japon Sinema E-Dergisi’nin 11. Sayısı okurlarla buluştu!

0
51

Japon Sinema E-Dergisi’nin 11. Sayısı okurlarla buluştu!

  1. yılını kutlayan Japon Sineması Platformu’nun aylık yayın organı olan Japon Sinema E-Dergisi’nin yeni sayısı çıktı.

Dergiminin 11. sayısının Sinema dosyası bölümünde Japonya’nın yaşam biçimlerini dört mevsim eşliğinde yaşayacağınız Little Forest film serisine, Japon Sineması’ndaki ilklere, steampunk-cyberpunk türünün usta ismi Katsuhiro Otomo ve usta yönetmen Yasujiro Ozu’nun Sanma no Aji filmine yer veriliyor.

Anime-Manga dosyasında bugüne kadar ele alınan samuray hikayelerine taş çıkarak iddialı bir film olan Mukuo Hadan’a, televizyonları başına tüm kitleleri toplayan animelerin yapım sürecine, bir kırmızı başlıklı kız ve pamuk prenses masalları karışımı Akagami no Shirayuki-hime serisine ve yetişkinlerin dünyasına hitap eden hentai animelere yer veriliyor.

Japon Kültürü dosyası  bölümünde Japonya tarihinin en gizemli ve önemli yollarından olan Yamanobe no Michi’nin hikayesini ve iyi dilek-kötü şans ikilemi arasında boğuşanlara Japon şans objeleri tanıtılıyor.

Japon Edebiyatı dosyası bölümünde ise, Japon Edebiyatı’na damgasını vurmuş, Shirakaba akımı ve realizmin usta ismi Shiga Naoya’yı bilinmeyen yönleriyle ayrıntılı olarak ele alınıyor.

Dergiyi okumak için tıklayınız: https://issuu.com/japonsinemasi/docs/japon_sinema_e-dergisi_say___11

Önceki İçerikBir Miyazaki Klasiği; Spirited Away
Sonraki İçerikKaranlığın Ardındaki Sır | God Eater
20 Mart 1991 ‘de Yomra ‘da doğdu. 2010’da Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünden Haziran 2014’de mezun oldu. Marmara Üniversitesi Sinema bölümünde Yüksek Lisans yaptı. * Haziran 2013'te, T.C. Dış İşleri Bakanlığı destekli yönetmenliğini Gökhan Yorgancıgil'in yaptığı Afrika ve Osmanlı filminde yapımcı asistanı olarak görev aldı. * Aralık 2015'te, Japon kültürü ve sanatı üzerine yayın yapan Japon Sineması Platformu'nu kurdu. * Ocak 2016'da Japon Sinema Dergisi'ni yayınlamaya başladı. (YATTAA DERGİSİ) *Ağustos 2016'da Japon Müziği Dergisi'ni yayınlamaya başladı. (SONATA DERGİSİ) * Ağustos 2016'da Japon Medya şirketi Crypton Future Media ile "VOCALOİD DÜNYASI VE HATSUNE MİKU" kataloğu çalışması için işbirliği yaptı. * Aralık 2016'da, Japon Yayınları'ndan kollektif yazar ekibiyle "BAŞLANGICINDAN GÜNÜMÜZE JAPON SİNEMASI" kitabını çıkardı. * Ekim 2017'de, Japon Yayınları'ndan kollektif yazar ekibiyle "TEZUKA'DAN MİYAZAKİYE ANİME VE MANGA" kitabını çıkardı.

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz
Adınızı buraya giriniz