Japon Sinema Dergisinin 9. Sayısı Yayınlandı!

0
55

Japon Sinema Dergisinin 9. Sayısı Yayınlandı!

Japon Sinema E-Dergisi’nin 9. Sayısı Okurlarla Buluştu!

Sonbahar, melankoli ve aşk teması etrafında şekillendirdiğimiz Japon Sinema E-Dergimizin 9. sayısının ‘‘Sinema Dosyası’’ bölümünde Japon Sineması’nda Yasujiro Ozu’nun Noriko Üçlemesi filmine, Japon Sinemasında önemli işlere imza atan sinema oyuncularına, yakın zamanda kaybettiğimiz Abbas Kiarostami’nin Japonya’da çektiği son filmi Like Someone in Love filmine, varoluşun ve aşkın sınırlarını zorlayan Tony Takitani filmine yer veriyoruz. Bunların yanı sıra romantik live-action filmleriyle adından söz ettiren Takehiko Shinjo’ya ve Isao Takahata’nın Prenses Kaguya Masalı animasyon filmini sizlerle buluşturuyoruz.

Japon Sinema Dergisinin 9. Sayısı Yayınlandı!

‘‘Anime-Manga Dosyasında’’ yaz döneminde seyirciyi ekranları başına kitleyen Orange serisine, 6 yaoi manga serisine ve animelerdeki renk kullanımı ve örneklerine yer veriyoruz.

‘‘Japon Kültürü Dosyası’’ bölümünde Japonya’daki minimal anlayışın temel yapı taşlarından wabi sabi felsefesine, Japon dövüş sanatlarından aikidoya, Tokyo’da sonbahar manzarasına doyacağınız mekânlara ve İstanbul’da yaşayan Japon seramik sanatçısı Teppei Yamashita’ya yer veriyoruz.

‘‘Japon Edebiyatı Dosyası’’ bölümünde ise aşkı ve sevgiyi içinize sindirecek birbirinden güzel yedi Japon Edebiyatı kitabını sizlerle buluşturuyoruz.

Desteğini bizden esirgemeyen tüm okurlarımıza teşekkür ediyor ve yeni sayıda buluşmak dileklerimizi iletiyoruz.

Japon Sinema E-Dergisinin 9. Sayısını okumak için tıklayınız!

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz
Adınızı buraya giriniz