Japon Sinema Dergisinin 8. Sayısı Yayınlandı!

0
55

Japon Sinema Dergisinin 8. Sayısı Yayınlandı!

Japon Sinema E-Dergisinin 8. Sayısı Okuyucu ile Buluştu!

Gençlik ve okul teması etrafında şekillendirdiğimiz Japon Sinema E-Dergimizin 8. sayısının ‘‘Sinema Dosyası’’ bölümünde Japon Sineması’nda sıradışı bir kariyer sergileyen kadın oyuncu Kinuyo Tanaka’ya, Takeshi Kitano’nun Kikujiro filmine, modern Japon sinemasının önemli filmlerinden All About Lily Chou Chou’ya ve gençliği konu alan 10 live-action filme yer veriyoruz.

‘‘Anime-Manga Dosyasında’’ animelerdeki okul festivalleri bunkasailere, Mamoru Hoshoda’nın The Girl Who Leapt Through animasyon filmine, Sakamichi no Apollon anime serisine ve birbirinden renkli altı josei manga serisine yer veriyoruz.

Japon Sinema Dergisinin 8. Sayısı Yayınlandı!

‘‘Japon Kültürü Dosyası’’ bölümünde Japonya’daki eğitim sistemine ve öğrencilerin okul yaşantılarına, Japon tiyatrosunun özgün örneklerinden sihirli fener gösterisi ‘‘utsushi-e’’ye ve milli parklarıyla, çiçek bahçeleriyle görenleri büyüleyen Hokkaido’ya yer veriyoruz.

‘‘Japon Müziği Dosyası’’ bölümünde shakuhachi sanatçısı Akito Obama’ya yer verirken ‘‘Japon Edebiyatı Dosyası’’ bölümünde de eseriyle adından söz ettiren yazar, Haruki Murakami’ye yer veriyoruz.

Japon Sinema E-Dergisinin 8. Sayısını okumak için tıklayınız!

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz
Adınızı buraya giriniz