Japon Sinema Dergisinin 7. Sayısı Yayınlandı!

0
47

Japon Sinema Dergisinin 7. Sayısı Yayınlandı!

Tatil ve yolculuk tema etrafından şekillendirdiğimiz Japon Sinema E-Dergimizin 7. sayısının ‘‘Sinema Dosyası’’ bölümünde Japon Sineması’nda çektiği sıradışı filmlerle adından söz ettiren usta yönetmen Hirokazu Koreeda’ya, Japon sinemasında kadının tarihi yolculuğuna ve yine Japon sinemasında alternatif rollerin önemli oyuncusu Masayuki Mori’ye yer veriyoruz. Bunların yanında ‘‘Chonmage Purin ve Tales From Earthsea’’ filmlerinin tanıtımlarının yanında sizleri Japonya’da gezintiye çıkarak 10 filmi tanıtıyoruz.

‘‘Anime-Manga Dosyasında’’ izleyicide önemli izler bırakmış Anohana ve Re-Life serilerini sizlere tanıtırken; anime ve manganın dünya pazarındaki yerine, shounen animelerdeki kahramanın yolculuğu olgusuna, yaz mevsimini animelerde yaşamak isteyenlere güzel öneriler ve birbirinden iddialı 6 shounen anime serisine yer veriyoruz.

Japon Sinema Dergisinin 7. Sayısı Yayınlandı!

‘‘Japon Kültürü Dosyası’’ bölümünde Japonya’daki minimalist yaşam tarzına, Japon mutfağının sokak lezzetlerini, geleneksel Japon oyunları ve oyuncaklarını ve Japon komedisi manzaiyi tanıtılırken; bonus olarak Japonya turu düşünenler için birbirinden güzel 10 mekanı tanıtıyoruz.

‘‘Japon Müziği Dosyası’’ bölümünde gerek Türkiye’de gerekse Japonya’da müziğiyle, kişiliğiyle derin izler bırakmış usta sanatçı Barış Manço’nun Japonya konserlerine dair güzel anılara ve Japon R&B’nin önemli isimlerinden May J’ye yer veriyoruz.

‘‘Japon Edebiyatı Dosyası’’ bölümünde ‘‘Profesör ve Hizmetçi’’ romanıyla tanıdığımız Japon edebiyatının özgün ismi Yoko Ogasawa’yı eseriyle sizlere tanıtıyoruz.

Dergiyi okumak için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz:

Japon Sinema E-Dergisi 7. Sayı

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz
Adınızı buraya giriniz