Japon Sinema Dergisinin 6. Sayısı Yayınlandı!

0
66

Japon Sinema Dergisinin 6. Sayısı Yayınlandı!

Japon Sinema Dergisinin 6. Sayısı Okurlarla Buluştu!

‘‘Yaz ve Sevgi’’ teması etrafından şekillendirdiğimiz Japon Sinema E-Dergimizin 6. sayısının ‘‘Sinema Dosyası’’ bölümünde aşk ve nefret üçlemesiyle tanıdığımız Sion Sono’ya, Japon Sineması’nın en zarif oyuncularından Machiko Kyo’ya, birbirinden renkli aile filmlerine, yürekli sızlatan bir aşk öyküsü ‘‘Dünyanın Orta Yerinde Aşk İçin Ağlıyorum’’a, romantik Japon filmlerindeki ‘‘ilk kar, sakuralar ve ölüm’’ gibi metaforlara yer veriyoruz. Bunların yanında Millennium Actress gibi kült bir animasyondan saf sevgi filmleriyle tanıdığımız Mamoru Hoshoda’ya ve Akira Kurosawa’nın Ağustos’ta Rapsodi filmine yer veriyoruz.

‘‘Anime-Manga Dosyasında’’ rengarenk 10 romantik manga serisine, klasik müzik severlerin bayılacağı Your Lie in April’e, animelerdeki sevgililer günü temsiliyetine, yazın kokusunu üzerinde barındıran 10 anime serisine ve animelerde aşkı temsil eden metaforlara yer veriyoruz. Ve bunlara ek olarak animelerdeki Japon kültürünün önemli öğesi olan festivallerin yansımalarına sizlere aktarıyoruz.

Japon Sinema Dergisinin 6. Sayısı Yayınlandı!

‘‘Japon Kültürü Dosyası’’ bölümünde Japonya’nın Fuji Matsuri festivalinden Mor Salkım Tüneline, Geyşaların öyküsünden Tokyo’nun gözde mekanlarından Shinjuku’ya yer veriyoruz.

‘‘Japon Müziği Dosyası’’nda gelenekselden popülere kadar Japon müziğine, koto sanatçısı Atsuko Suetomi ve Sekai no Owari müzik grubuna yer veriyoruz.

‘‘Japon Edebiyatı Dosyası’’ bölümünde ise kaleminden kan damlayan usta yazar Yukio Mişima ve ‘‘Yaz Ortasında Ölüm’’ öyküsüne, dış ülkelere yönelik çalışmalarıyla ülkemize büyük katkı sağlamış Yüksel Görmez’in Japonya birikimini anlattığı eseri ‘‘Japonya, Gittim, Gördüm, Yazdım’’ kitabına yer veriyoruz.

Dergiyi okumak için tıklayınız.

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz
Adınızı buraya giriniz