Japon Sinema Dergisinin 10. Sayısı Yayınlandı!

0
54

Japon Sinema Dergisinin 10. Sayısı Yayınlandı!

Japon Sinema E-Dergisi’nin 10. Sayısı Okurla Buluştu!

Ayrılık, ağıt ve mit teması etrafında şekillendirdiğimiz Japon Sinema E-Dergimizin 10. sayısının ‘‘Sinema Dosyası’’ bölümünde Hirokazu Koreeda’nın ayrılık ve buluşma kokulu filmi I Wish’e, usta yönetmen Kenji Mizoguchi’nin Japon mitleriyle süslü filmi Ugetsu Monogatari’ye, Japon sinemasında derin izler bırakmış oyuncu İsuzu Yamada’ya, Miyazaki’nin ustalık eseri Ruhların Kaçışı’na ve Japon yemek kültürünü en iyi yansıtan noodle kokulu Tampopo filmine yer veriyoruz.

‘‘Anime-Manga Dosyasında’’  mutlu sonla bitmeyen animelere, anime dünyasında derin izler bırakmış efsanevi karakterlere, halk hikayeleri ve efsanelerden beslenen anime mitlerine, 2016 sonbahar sezonunda öne çıkan animelere ve anime yazarı Su Tunç’la gerçekleştirdiğimiz röportaja yer veriyoruz.

Japon Sinema Dergisinin 10. Sayısı Yayınlandı!

‘‘Japon Kültürü Dosyası’’  bölümünde Japonya’nın çalışma dünyasına, mesleki davranışlara, sorunlara, popüler mesleklere yer verirken gezi köşemizde sizleri Kyoto’nun Momiji Festivali ile ünlü sonbaharın renklerine doyacağınız Arashiyama bölgesiyle buluşturuyoruz.

‘‘Japon Edebiyatı Dosyası’’ bölümünde ise Japon haiku şiirinin usta ismi Matsuo Basho’nun izinde haiku şiirini örnekleriyle inceliyoruz.

Dergiyi okumak için tıklayınız.

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz
Adınızı buraya giriniz