Japon Lezzetleri | İstanbul’da Tanıdık Mekan Tavsiyeleri

0
64

Japon Lezzetleri | İstanbul'da Tanıdık Mekan Tavsiyeleri

Daha önce Japon mutfağını tatmayanlar ya da mekan önerisi isteyenler için özellikle İstanbul’da japon lezzetlerini deneyebileceğiniz mekanları sizin için listeledim. Bir ülkenin yemek kültürü, o ülkenin lezzetinden çok; karakterini ve hayat biçimini de gösterir. Bu anlamda Japon mutfağı zengin içeriğe Türk yemeklerinden farklı bir içeriğe sahiptir. Japon mutfağı yemeklerinin içeriğinde en çok deniz canlıları yer alır. Bunun dışında, yemek süsleme sanatları oldukça gelişmiştir. Yani sunum şekilleri Japonlar için büyük önem taşır. Japon mutfağının en ünlü ve en lezzetli yemeklerini tadabileceğiniz restoranları bir araya getirdim. Bu harika lezzetleri, ilk fırsatta mutlaka denemelisiniz.

İstanbul’da Japon Lezzetleri

Japon Lezzetleri | İstanbul'da Tanıdık Mekan Tavsiyeleri

Zuma

Zuma, şehrin en ünlü Japon restoranlarından biri… Özellikle Londra merkezli ödüllü Japon restoranı olan Zuma’ya İstinye Park’ta keşfedebilirsiniz. Burada Japon mutfağının enfes sunumuna tanık olabilirsiniz. Zuma’nın imzası haline gelen South-east Asian Cooler ve Raspberry Passion Fruit Martini ile bir Zuma klasiği olan Tokyo Old Fashion ile Iwamari Smash gibi enfes Japon lezzetleri var. Hafta sonları rezervasyonsuz gitmemeniz tavsiye edilmekte. Fiyat aralığı ise iki kişi için ortalama 300 TL.

Japon Lezzetleri | İstanbul'da Tanıdık Mekan Tavsiyeleri

Sushimoto

Etiler Armutlu mahallesinde yer alana Sushimoto restorant kendine özgü stil ve kültür ile Japon mutfağına özel sushi’ler sunuyor. Susmimoto İstanbul’un en bilinen ve klasikleşen Japon restoranları arasında yer alıyor. Eğer ilk defa sushi deneyecekseniz buraya gitmenizi tavsiye ederim. Ortalama iki kişi180 TL.

Japon Lezzetleri | İstanbul'da Tanıdık Mekan Tavsiyeleri

Miyabi

Akatlar’da yer alan Miyabi restoran hem şehrin göbeğin de yer alıyor hem de son derece sakin ve huzurlu bir atmosfere sahip. Menüler sushi ağırlıklı olsa da, sushi sevmeyenler için teppanyaki seçenekleri de yer alıyor. Alternatif japon lezzetleri arıyorsanız deniz mahsulleri ile farklı tatlar deneyebilirsiniz. Fiyat aralığı ise iki kişi ortalama 150 TL.

Japon Lezzetleri | İstanbul'da Tanıdık Mekan Tavsiyeleri

Wagamama

Kanyon AVM içerisinde bulunan Wagamama restoran özellikle teriyaki soslu tavuk çeşitleri ile meşhur. Eğer tavuk çeşitlerine meraklıysanız ve Japon mutfağının eşsiz tavuklarını denemek istiyorsanız, burada vakit geçirebilirsiniz. Ortalama iki kişilik fiyat ise 130 TL.

Japon Lezzetleri | İstanbul'da Tanıdık Mekan Tavsiyeleri

İnari Japanese

Kuruçeşme caddesinde yer alana İnari Japanese Restoran, sushi denemek isteyenlerin yeri olarak biliniyor. Birçok kişi tarafından beğenilen bu restoranda ortalama iki kişili fiyat 150 TL. Üstelik gece 01.00’a kadar açık!

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz
Adınızı buraya giriniz