Japon İşi Latte Art: Sevdiğiniz Her Şey Bardağınızda

0
53

Japonya Latte Art 7

Latte art, süt köpüğü ve espresso ile yapılan  bir kahve sanatıdır. Kahve üzerine değişik şekil ve desen çizme çalışmalarıyla ortaya çıkmıştır. Günümüzde her  bardakta bir sanat eseri ortaya çıkaran usta baristalar, kahve ile sanat olur mu? cümlesini insana bir kez daha sorgulattırmaktadırlar.

Japonya Latte Art
Peki latte art bir Japon’un elinde nerelere varırdı hayal edebiliyor musunuz? Her yaptıkları ile dünyanın geri kalanından farklı özellik taşıyan Japon milleti latte art ta da 3D özelliğini kullanarak yine farkını ortaya koydu ve en sevilen anime karakterlerini dudaklarınızın ucuna kadar getirdiler.

Japonya Latte Art 1
Latte sanatında 3D yaratıcılığını kullanan Japon latte artisti Kazuki Yamamoto, ortaya çıkardığı ürünleriyle görenleri hayrete düşürüyor. Süt köpüğü ve espressodan kahvelerin üzerinde bir dünya yaratan Yamamoto, anime karakterlerinden, çocukluğunuzda sevdiğiniz çizgi karakterlere kadar her şeye bardağınızda hayat veriyor.

Japonya Latte Art 2
Kahvenizin ortasına oturmuş sevimli bir kediyle keyif yapmak isteyenleri Japon sanatçının eserleriyle baş başa bırakalım o halde.

Japonya Latte Art 4

Japonya Latte Art 5

Japonya Latte Art 6

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz
Adınızı buraya giriniz